Filtr
 • PRX-T33 biorewitalizacja skóry bez użycia igieł

   

  Wyobraź sobie zupełnie bezinwazyjny zabieg, po którym z twojej skóry znikają przebarwienia i płytkie zmarszczki, skóra jest uniesiona, sprężysta i gładka BEZ ZŁUSZCZANIA!

  Niemożliwe? A Jednak! Zabieg biomechanicznej stymulacji – PRX T33 to absolutny HIT! Mimo wielu podobieństw (głównie tych dot. formy aplikacji na skórę), nie jest peelingiem, a zabiegiem mającym na celu głęboką przebudową warstw skóry bez konieczności łuszczenia się.

   

  Sekret zabiegu PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

  Zabieg pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność, a dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje także zmarszczki i nawilża skórę. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory.

  Jest on szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry.

  Zabieg daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem.

  Więcej informacji na temat zabiegu PRX-T33 znajdziesz tutaj

 • Jesień – czas na kwas !!!

   

   

  Jesień to czas, w którym możemy bezpiecznie wykonywać szeroki wachlarz zabiegów kosmetologii/medycyny estetycznej. W moim ostatnim artykule Regenerujemy skórę po lecie (link: http://beautyinside.pl/aktualnosci/26-aktualnosci/103-regenerujemy-skore-po-lecie) przedstawiłam listę zabiegów, które pozwolą skórze przywrócić równowagę utraconą podczas lata. Przeciwstarzeniowa terapia skóry składa się z czterech podstawowych elementów:

  • Peeling, którego celem jest stymulacja odnowy biologicznej skóry
  • Element biostymulujący, który daje skórze bodziec do syntetyzowania kolagenu i elastyny (np. mezoterapia, karboksyterapia)
  • Pielęgnacja domowa, której celem jest uzupełninie terapii specjalistycznej
  • Korekcja zmarszczek

  Jak wiecie jestem przede wszystkim zwolennikiem wszelkich zabiegów biostymulujących i regeneracyjnych, które powinniśmy wykonywać w pierwszej kolejności. Korekcja zmarszczek i bruzd jest moim zdaniem, ostatnim, uzupełniającym elementem. Na pierwszym miejscu w terapii przeciwstarzeniowej znajduje się zabieg złuszczania naskórka. Właściwie to niemal każdy program terapeutyczny powinien zaczynać się od peelingu. W naszej skórze nieustannie przebiega proces powstawania i obumierania komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku powierzchni naskórka i tworzą tam warstwę ochronną dla skóry przed wysuszeniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Następnie komórki te obumierają i złuszczają się, a ich miejsce zastępują nowe. Taki cykl wymiany komórek trwa około 28 dni. Z biegiem lat przebiega on wolniej, zaś skóra coraz częściej wydaje się być szara, szorstka i przesuszona. Dlatego powinniśmy pomagać skórze stosując rożnego rodzaju zabiegi złuszczania naskórka – zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i podczas pielęgnacji domowej.

   

  ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA = EKSFOLIACJA = PEELING

   

  Zabiegi peelingujące najogólniej możemy podzielić na mechaniczne (np. mikrodermabrazja), fizyczne (np. wykonywane laserem), enzymatyczne oraz chemiczne (chemabrazja).

  Peelingi enzymatyczno-chemiczne oraz chemiczne to ciągle jedne z  najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, cieszące się niesłabnącą popularnością. W swoim opracowaniu chciałabym się szczególnie na nich skupić, gdyż ten rodzaj peelingu najczęściej wykonuję w swoim gabinecie i najczęściej polecam moim klientkom.

  Zawierają one kwasy oraz enzymy, które powodują rozpuszczenie oraz rozluźnienie wypełnionych kreatyną martwych komórek naskórka (tzw. proces keratolizy). Efektem jest oddzielenie warstwy rogowej naskórka i jej złuszczenie. Niektóre kwasy dodatkowo niwelują niedoskonałości skóry, inne ujednolicają jej koloryt, jeszcze inne ściągają pory, regulują wydzielanie sebum, rozjaśniają blizny, mają właściwości przeciwzapalne, nawilżające czy też dobrze wpływają na elastyczność skóry. Dlatego też dobieram je zawsze do rodzaju skóry i jej problemu. Pozwalają one na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry, stymulując jednocześnie proces odnowy komórkowej oraz mikrokrążenie.

  W zależności od rodzaju zastosowanego kwasu i jego stężenia wyróżniamy:

  • peelingi powierzchowne (stosowane przy problemach: plamy soczewicowate, nadmierne rogowacenie, powierzchniowe plamy i zmarszczki, zmiany niezapalne, trądzik pospolity)
  • peelingi średnio-głębokie (problemy: zmarszczki, przebarwienia, objawy fotostarzenia, plamy soczewicowate, płytkie blizny potrądzikowe)
  • peelingi głębokie (dla głębokich zmarszczek i blizn każdego typu).

  W ramach zabiegów z użyciem peelingów chemicznych stosuje się:

  • alfa-hydrokwasy (AHA), które rozpuszczają się w wodzie, czyli m.in.: kwas glikolowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy, winowy;
  • beta-hydrokwasy (BHA), które rozpuszczają się w tłuszczach i rozpuszczają tłuszcze, w kosmetyce stosuje się jedynie kwas salicylowy;
  • poli-hydroksykwasy (PHA), rozpuszczalne w wodzie i łagodniejsze dla skóry niż kwasy AHA i BHA: kwas laktobionowy, glukonolakton,
  • inne: kwas azealinowy, kwas migdałowy, kwas fitowy, kwas szikimowy, kwas kojowy

  Dzisiejsze podejście do tematu eksfoliacji i resurfacingu (odnowa, odbudowa i odmłodzenie) chemicznego jest zgoła inne niż jeszcze 5-10 lat temu, kiedy panowała moda na stosowanie kwasów o bardzo wysokim stężeniu (peelingi głębokie). Kwasy te nie rzadko wykonane w niewłaściwy sposób były przyczyną nieodwracalnych uszkodzeń skóry.

  Obecnie coraz częściej odchodzi się od bardzo agresywnych zabiegów, niosących ze sobą ryzyko powikłań,  na korzyść tych, które w holistyczny sposób podchodzą do problemów skóry.

  W swoim gabinecie stosuję nowatorskie peelingi enzymatyczno-chemiczne oraz chemiczne, które wykorzystują naturalnie występujące enzymy proteolityczne w synergii z kwasami owocowymi, uzyskując jednocześnie działanie złuszczające i przeciwstarzeniowe. Formuły peelingów mają optymalne pH, dzięki czemu sukcesywnie wnikają w naskórek bez efektu podrażnienia i silnego pieczenia. Jest to nowe podejście do eksfoliacji, które progresywnie stymuluje odnowę komórkową oraz pozwala na wprowadzenie dodatkowych substancji czynnych biologicznie. Przełomem jest połączenie alfa-hydrokdykwasów z neuropeptydami, peptydami biomimetycznymi i roślinnymi komórkami macierzystymi w celu osiągnięcia silnego efektu przeciwzmarszczkowego. Ich pierwszorzędnym zadaniem jest stymulowanie i regulowanie fizjologicznych procesów zachodzących w skórze, którym może towarzyszyć złuszczanie o różnym stopniu. W takim holistycznym podejściu do problemów skóry nie jest celem intensywne złuszczane naskórka, ale efektywne działanie przeciwstarzeniowe, zwalczające jednocześnie przebarwienia skórne i naskórkowe, skutki starzenia egzogennego, blizny potrądzikowe, rozstępy. Zastosowane kwasy owocowe, służą nie tylko jako substancje eksfoliacyjne, ale również jako promotory przejścia dla innych substancji aktywnych i enzymów.

  Takie podejście do pierwszego etapu przeciwstarzeniowej terapii skóry, pozwala jednocześnie uzyskać efekt stymulacji odnowy komórkowej skóry oraz wprowadzić element biostymulujący pobudzający fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zaletą takiego podejścia są niewątpliwie bardziej spektakularne efekty terapii oraz co bardzo istotne większy profil bezpieczeństwa zabiegu terapeutycznego.

 • Retinol C Infusion Peel DermaQuest

   Retinol C Infusion Peel Z RETINOLEM [4%], KWASEM L-ASKORBINOWYM [15%] I NEODERMYLEM® [1%]

  No cóż, prawdą jest że retinol (witamina A) działa na (prawie) wszystko. Retinol zawładnął światem kosmetycznym na dobre. I bardzo dobrze, gdyż to cudowne, iż jednym składnikiem możemy działać na tyle problemów!Witamina A jest niezbędna do prawidłowej regeneracji komórek skóry. Ma wpływ na fibroblasty, a co za tym idzie na produkcję kolagenu i elastyny, na komórki Langerhansa (odporność), keratynocyty (podziały komórkowe) i melanocyty (rozłożenie pigmentu i tym samym powstawanie przebarwień). Kiedy następuje zniszczenie witaminy A, wszystko to przestaje poprawnie funckjonować. Pojawiają się problemy pigmentacyjne, nadwrażliwość, alergie, egzemy, atopie - różnego rodzaju stany zapalne. Procesy starzenia ulegają przyspieszenia i pojawiają się zmarszczki, ponieważ obniża się jakość produkowanego przez fibroblasty kolagenu.

  Z kolei witamina C w kosmetyce jest bezdyskusyjnie królową. Powszechnie nazywana „witaminą młodości", pozwala na zachowanie zdrowej, lśniącej, gładkiej i jędrnej skóry. Jest najsilniejszym przeciwutleniaczem występującym poza komórką (ale i wewnątrz komórki także spełnia ważną rolę ochronną przed uszkodzeniami oksydacyjnymi). Zwalcza wolne rodniki i inne niekorzystne skutki promieniowania UV, a także stymuluje syntezę kolagenu – kwas askorbinowy jest niezbędny w reakcjach zachodzących w aminokwasach, budujących łańcuchy polipeptydowe składające się na włókna kolagenowe. Zmniejsza syntezę enzymów z klasy metaloproteinaz, m.in. kolagenazy, przez co hamuje degradację kolagenu i elastyny oraz stymuluje syntezę kwasu hialuronowego. Dodatkowo hamuje produkcje melaniny, przez co rozjaśnia skórę, wspomaga usuwanie przebarwień. 

   

  NOWOŚĆ!!!

  Retinol C Infusion Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych form witaminy A i C o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych i ujędrniających. Zabieg rekomendowany jest dla skóry z widocznymi oznakami starzenia jak utrata jędrności, zmarszczki, nierówna struktura oraz dla skóry dojrzałej skłonnej do rumienia i teleangiektazji. Zabieg wykorzystuje retinoidy w postaci beta-karotenu pochodzenia dyniowego oraz czystego retinolu [4%], które silnie wpływają na proliferację nowych białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Retinoidy dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych oraz poprawiają strukturę i koloryt naskórka. Zabieg dostarcza skórze silną dawkę niezbędnej do produkcji kolagenu witaminy C, w postaci najbardziej czynnej biologicznie. Kwas L-askorbinowy [15%] został ustabilizowany i wzmocniony przez silny antyoksydant i substancję mającą zdolność naprawy DNA, czyli kwas ferulowy [1%]. Zabieg dodatkowo wprowadza do skóry najnowszy peptyd biomimetyczny okrzyknięty beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma duży wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika.

  Wskazania:

  • Zmarszczki i utrata jędrności na twarzy i szyi
  • Utrata elastyczności
  • Skóra z niedoskonałościami
  • Skóra zmęczona i pozbawiona blasku
  • Skóra naczyniowa skłonna do rumienia i teleangiektazji

  Rezultaty:

  • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
  • Silna poprawa struktury skóry
  • Poprawa jędrności i elastyczności
  • Spłycenie zmarszczek
  • Poprawa kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych
    

  Częstotliwość:

  • Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku

  ZAPRASZAMY!!!

 • CarboxyTherapy Model Dual MC2

 • Karboksyterapia - nowość w medycynie estetycznej

  Karboksyterapia – Nowość w medycynie estetycznej!

  Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Swój fenomen, metoda ta, zawdzięcza dwóm podstawowym atutom, czyli wyjątkowej skuteczności, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa.

 • Promocja - osocze bogatopłytkowe


  Zabieg ten nazywany jest również Platelet Rich Plasma (PRP), liftingiem wampirzym, mezoterapią krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

 • Program lojalnościowy Beauty Inside

 • Karboksyterapia w walce z rozstępami

  Czy są skuteczne metody aby pozbyć się rozstępów? Część 1.

  Rozstępy to problem, z którym boryka się bardzo duża liczba kobiet. Przez ten defekt skórny nie jedna z nas ma obiekcje przed odkryciem ciała w trakcie upalnych dni, podczas wizyty u lekarza, czy w sytuacjach intymnych.  Rozstępy to problem, który działa również na naszą psychikę i sprawia, że zaczynamy wstydzić się własnego ciała.
  W jaki sposób pozbyć się istniejących rozstępów i zapobiec tworzeniu się nowym? Czy są skuteczne metody? W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania.

  Czym są rozstępy – jak powstają i kogo dotyczą?

 • Nucleofill Soft Eyes

  LIFTING NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM

  Okolice oczu to bardzo delikatny obszar skóry – miejsce to jest ciągle narażone na negatywny wpływ środowiska  oraz ruchy mimiczne twarzy. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, dlatego też okolica ta jest narażona na szybsze starzenie.

  Nucleofill™Soft Eyes to preparat przeznaczony do biorestrukturyzacji skóry okolicy oka, zarówno górnej jak i dolnej powieki, Zawiera wysoce oczyszczone polinukleotydy pochodzenia naturalnego. Stworzony by poprawiać odżywienie bardzo delikatnej i cienkiej skóry w okolicy oczu. Działanie czynników zewnętrznych, mimika naszej twarzy sprawiają, że obszar ten starzeje się szybciej w porównaniu z innymi partiami twarzy, dlatego wymaga indywidualnego podejścia.

  Jak działają zawarte w preparacie polinukleotydy?

  Łańcuch polinukleotydowy wiąże cząsteczki wody, działa przeciwrodnikowo usuwając rodniki hydroksylowe (OH), które gromadzą się pod wpływem stresu lub czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV. Działanie nawilżające i antyoksydacyjne produktu pomaga stworzyć optymalne środowisko dla wzrostu fibroblastów, a tym samym dla przywrócenia elastyczności tkanek.

  Preparat działa w trzech obszarach:

  • Naskórek i skóra właściwa
  • Naczynia
  • Tkanka podskórna

  Wskazania +Wskazania -

  • zmarszczki mimiczne wokół oczu
  • poprawa struktury naskórka
  • zagęszczenie skóry właściwej
  • cienie pod oczami
  • przed i po zabiegach chirurgicznych (blefaroplastyka)

  Efekty +Efekty -

  Efekty na poziomie naskórka i skóry właściwej:

  • Efekt nawilżający trójwymiarowo w tkance
  • Długoterminowe działanie przeciwutleniające
  • Działanie pobudzające na poziomie fibroblastów - zwiększona produkcja kolagenu typu I

  Efekty działania na naczynia:

  • zwiększone unaczynienie i przepływ krwi
  • Stymulacja receptorów A2 zmniejsza możliwości wystąpienia obrzęków 

  Efekty działania na tkankę podskórną:

  • Polinukleotydy powodują  poprawę zmniejszenie ubytku tkanki tłuszczowej

   

  Częstotliwość zabiegów +Częstotliwość zabiegów -

  Najczęściej wykonuje się 2-3 zabiegi w odstępach 3 tyg.

  Ilość zabiegów zależy od stanu skóry, przy mniejszym zaawansowaniu problemu już po jednym zabiegu można uzyskać poprawę.

  W celu podtrzymania efektu można wykonywać raz na kwartał zabieg przypominający

  Przeciwwskazania +Przeciwwskazania -

  • choroby nowotworowe
  • ciąża, karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • przepuklina tłuszczowa i obrzęk limfatyczny w obrębie powieki dolnej
  • infekcje wirusowe, grzybicze i bakteryjne
  • stany zapalne skóry