Hibiscus Flower Mandelic Peel - niezawodna ulga dla cery wrażliwej

 

 

 

 

 

 

 

 

Skóra jest jednym z najważniejszych organów ludzkiego ciała, pełniąc funkcje ochrony i regulacji temperatury. Dlatego niezwykle istotne jest, abyśmy odpowiednio dbali o jej zdrowie i wygląd. Jednym z powszechnych problemów dermatologicznych jest cera naczyniowa i wrażliwa. Na szczęście istnieją nowoczesne metody leczenia, które mogą pomóc w poprawie wyglądu i zdrowia skóry, a jedną z nich jest terapia kwasami.

Problematyka skóry naczyniowej i wrażliwej

Cera naczyniowa charakteryzuje się widocznymi naczyniami krwionośnymi, które mogą być przyczyną rumienia, zaczerwienienia, a nawet teleangiektazji, czyli trwałego poszerzenia naczyń krwionośnych. Tego rodzaju problemy skórne często idą w parze z wrażliwością skóry, która może reagować na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr, czy kosmetyki, wywołując podrażnienia, swędzenie i dyskomfort.

 

Kwasy w terapii cery naczyniowej i wrażliwej

Kwasy w pielęgnacji skóry to grupa substancji chemicznych o różnym pH, które stosowane na skórę mogą poprawić jej wygląd i zdrowie. Idealnym wsparciem dla skóry wrażliwej, skłonnej do niedoskonałości jest sensoryczny program terapeutyczny Hibiscus Flower Mandelic Peel

Hibiscus Flower Mandelic Peel od Dermaquest zawdzięcza swoją skuteczność recepturze bazującej na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych, takich jak kwas azelainowy oraz migdałowy oraz ekstrakcie z hibiskusa. Kwiat ten bogaty jest w kwas cytrynowy, jabłkowy, hibiskusowy, witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Zawarte w produkcie peptydy mają moc odmładzania cery, nadawania jej blasku i zwiększania efektu poprawy gęstości i ujędrnienia. Peeling jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających skórę z oznakami starzenia – szarą, zmęczoną, z opadniętym owalem i pierwszymi zmarszczkami

Kwas migdałowy (AHA): Ten rodzaj kwasu jest stosowany, aby złuszczyć martwe komórki naskórka, poprawiając teksturę skóry. Ponadto kwas migdałowy ma właściwości przeciwzapalne, co jest szczególnie korzystne dla cery naczyniowej, która jest podatna na zaczerwienienia i stany zapalne. Kwas ten pomaga w złagodzeniu rumienia i poprawia ogólny wygląd skóry.

Kwas azelainowy: Kwas azelainowy jest często stosowany w leczeniu trądziku różowatego, który często towarzyszy cerze naczyniowej. Pomaga w zmniejszeniu zaczerwienień i poprawia wygląd skóry poprzez regulację produkcji melaniny, co jest szczególnie ważne w przypadku przebarwień.

Zabieg peelingujący z hibiskusem od Dermaquest może być wykonany na każdym typie cery, jednak najbardziej widoczne efekty zaobserwują osoby, które na co dzień zmagają się z problemami:

 • skóry naczynkowej, z widocznym rumieniem;
 • z trądzikiem różowatym i jego objawami;
 • z pieczeniem i reaktywnością skóry wrażliwej;
 • z nierównym kolorytem cery, tendencją do tworzenia przebarwień, niedoskonałości;
 • z przebarwieniami pozapalnymi i naskórkowymi;
 • z rozszerzonymi porami;
 • ze zmarszczkami (mimicznymi i grawitacyjnymi);
 • z objawami fotostarzenia.

Efekty peelingu na rozszerzone pory z hibiskusem od Dermaquest można zauważyć zarówno od razu po zabiegu, jak i po zakończeniu procesu złuszczania. To właśnie wtedy rozpoczyna się odnowa naskórka, dzięki której cera znów wygląda promiennie i nabiera zdrowego, młodzieńczego blasku. Jakie efekty pozabiegowe zasługują na wyróżnienie?

 • skóra zaczyna się złuszczać – do 3 dni po zabiegu;
 • złuszczanie umiarkowane następuje do 6 dni po wykonaniu peelingu;
 • zauważalny jest promienny wygląd, rozświetlenie skóry;
 • ujednolicenie kolorytu;
 • wygładzenie powierzchni naskórka;
 • wzrost nawilżenia skóry;
 • obkurczenie i wyraźne zmniejszenie widoczności porów.

 

Wyniki i efekty zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów w terapii cery naczynkowej i wrażliwej mogą przynieść widoczne efekty. Skóra staje się bardziej gładka, rumień jest zmniejszony, a naczynia krwionośne mniej widoczne. Efekty te mogą być długotrwałe, ale konieczne jest regularne utrzymywanie pielęgnacji skóry i unikanie czynników, które mogą ją podrażniać.

Podsumowanie

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów stanowią skuteczną metodę leczenia cery naczyniowej i wrażliwej. Jednak przed przystąpieniem do takiej terapii zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią procedurę i kwas do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, osoby z problemami skórnymi mogą cieszyć się zdrowszą, gładką i mniej zaczerwienioną cerą.

Karisma - innowacyjny biostymulator kolagenowy

INNOWACYJNY BIOSTYMULATOR KOLAGENOWY, KTÓRY W NATURALNY SPOSÓB PRZYWRACA SKÓRZE JĘDRNOŚĆ I NAPIĘCIE.

To idealny zabieg dla osób, które obserwują u siebie pogorszenie jędrności, napięcia, a także struktury skóry twarzy i ust. Leczenie można wykonać u każdego pacjenta niezależnie od wieku oraz rodzaju skóry. Zabieg wskazany jest do wypełniania niewielkich blizn (np. potrądzikowych) i/lub blizn pourazowych/pooperacyjnych oraz do średnioterminowej korekcji defektów skóry twarzy spowodowanych starzeniem się skóry i/lub utratą objętości. Dlatego wyrób wskazany jest dla osób, które chcą zmniejszyć niedoskonałości skóry twarzy, ust, a także na nowo podkreślić ich kontury lub, u których występuje szczególnie nieustrukturyzowana tkanka podskórna. Wyrób doskonale integruje się z tkankami, a wykonana korekcja zapewnia naturalne kształty twarzy i ust. Dzięki stymulacji komórek, przywraca utraconą jędrność i strukturę skóry, a efekty są stopniowe, widoczne i długotrwałe. Preparat całkowicie składa się z naturalnych substancji. Jest to wyrób medyczny klasy III, w którego skład wchodzą:

Kolagen rekombinowany Łańcuch R-polipeptydu alpha-1:

Kolagen zawarty w preparacie KARISMA jest uzyskiwany z zastosowaniem innowacyjnej technologii z wykorzystaniem jedwabników. W odróżnieniu od innych produktów zastosowany kolagen, mimo pełnej zgodności tkankowej z ludzkim kolagenem, nie jest pochodzenia zwierzęcego.

Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej:

Obecności kwasu hialuronowego o wysokiej masie cząsteczkowej i jego synergicznym działaniu z aminokwasami wchodzącymi w skład α1 łańcucha polipeptydowego R, pozwala na przeciwdziałanie wiotkości skóry i uzyskanie efektu napięcia skóry.

Karboksymetyloceluloza:

Działanie silnie nawilżające.

 

Efekty zabiegu:

 • Przywraca skórze jędrność i strukturę
 • Zwalcza wiotkość skóry działając napinająco
 • Poprawia kontur
 • Następuje synteza włókien kolagenowych
 • Redukuje niedoskonałości skóry twarzy i ust
Więcej informacji na temat zabiegu KARISMA znajdziesz tutaj

Nucleofill Eyes - głęboka odnowa okolic oka

 

Skóra wokół oczu ze względu na swą szczególną budowę pierwsza zdradza oznaki starzenia. Jest bardzo delikatna i cienka (naskórek ma zaledwie 0,05 mm grubości), niemal zupełnie pozbawiona jest gruczołów łojowych, słabo natłuszczona i uboga w tkankę podskórną.

 

Obszar ten jest również płytko unaczyniony i ma tendencję do gromadzenia chłonki. Zawiera dość dużo mastocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za powstawanie alergii.

Dodatkowo, okolica oka jest bardzo aktywna, mimiczna (w ciągu całego dnia powieka wykonuje niemal 15.000 ruchów) co znacznie przyspiesza proces starzenia, powstają tzw. „kurze łapki”. Nie dziwi więc fakt, że skóra wokół oczu starzeje się najszybciej.

Dlatego też, przywracanie młodego wyglądu tej części twarzy stanowi nie lada wyzwanie dla specjalisty. Na szczęście mamy w tym obszarze sporo możliwości. Jedną z nich jest absolutny hit,  Nucleofill Soft Plus Eyes, który zapewnia lifting delikatnego obszaru okolicy oka na poziomie komórkowym.

Jest to pierwszy produkt złożony z fragmentów łańcuchów polinukloetydowych o niskiej masie cząsteczkowej (50-100 kDa) stworzony z myślą o szczególnie delikatnych obszarach, takich jak okolica oczu. Efektem jego działania jest biostymulacja oraz silny efekt liftingujący (uniesienie tkanek, poprawę gęstości skóry)!

Produkt poradzi sobie nie tylko ze zmarszczkami mimicznymi wokół oczu i poprawi strukturę naskórka, ale również zagęści skórę właściwą i zmniejszy cienie pod oczyma. Jest również polecany „przed” i „po” zabiegach chirurgicznych, takich jak blefaroplastyka.

 

Wyjątkowa skuteczność Nucleofill Soft Plus Eyes są efektem działania preparatu aż na 3 poziomach:

 • Naskórka i skóry właściwej powodując jej nawilżenie, działając antyoksydacyjnie oraz pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu typu I;
 • Naczyń zwiększając unaczynienie oraz, poprzez stymulację receptorów A2, poprawiając krążenie krwi, zmniejsza występowanie obrzęków i gromadzenie się hemosyderyny;
 • Tkanki podskórnej spowalniając degradację macierzy kostnej i sprzyjając jednorodnej redystrybucji tkanki tłuszczowej;

 

Zabieg wykonywany jestem w znieczuleniu metodą mezoterapii igłowej bądź przy użyciu kaniuli. Najczęściej wykonuje się 2-3 zabiegi w odstępach 3 tyg.

Ilość zabiegów zależy od stanu skóry, nie mniej jednak  już po jednym zabiegu można uzyskać znaczną poprawę.

W celu podtrzymania efektu można wykonywać 1 zabieg w zależności od potrzeby, np. raz na kwartał.

 

Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz tutaj

 

 

 

Nucleofill - lifting na poziomie komórkowym

 

 LIFTING   ANTYOKSYDACJA   NAWILŻENIE  

 

PROCESY STARZENIA SIĘ SKÓRY ZACZYNAJĄ SIĘ JUŻ OKOŁO 20-25 ROKU ŻYCIA. SKÓRA ZACZYNA TRACIĆ SWÓJ NATURALNY BLASK, STAJE SIĘ WIOTKA, POZBAWIONA BLASKU, POJAWIAJĄ SIĘ DELIKATNE ZMARSZCZKI, KTÓRE Z CZASEM ZAMIENIAJĄ SIĘ W BRUZDY. SPOSOBEM NA ROZWIĄZANIE TWOICH PROBLEMÓW JEST ZABIEG NUCLEOFILL.

 

Jak działa NUCLEOFILL?

Nucleofill jest to naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, która zawiera polinukleotydy pobudzające skórę do odbudowy. Potrójne działanie na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia.

Po pierwsze – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej lifting.

Drugim mechanizmem jest działanie antyoksydacyjne. Uszkodzenia oksydacyjne wywoływane przez wolne rodniki są jedną z głównych przyczyn przyspieszonego starzenia się skóry. Zaburzają funkcjonowanie bariery ochronnej skóry, powodują degradację kolagenu, modyfikują strukturę DNA, przyspieszają pojawianie się zmarszczek, negatywnie wpływają na kolor i kondycję skóry, wywołują podrażnienia i pogarszają stan skór problematycznych, np. naczynkowej. Nasz organizm, będąc w stanie równowagi, potrafi na szczęście zneutralizować ich szkodliwy wpływ poprzez naturalne procesy antyoksydacyjne. Niestety, zdolności te z wiekiem maleją. Do tego dochodzi ciągłe „bombardowanie” wolnymi rodnikami powstającymi wskutek oddziaływania różnych szkodliwych czynników, między innymi promieni UV oraz zanieczyszczeń środowiskowych.

Kolejny mechanizm to wiązanie wody przez polinukleotydy, co zapewnia długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie skóry, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność i nawilżenie.

Zabieg powoduje wprowadzenie skóry w proces biostymulacji, dzięki czemu zacznie się ona regenerować, ulegnie zagęszczeniu i ujędrnieniu, a działanie antyoksydacyjne i nawilżające spowoduje wyraźne odmłodzenie. W konsekwencji skóra stanie się promienna i zaczną zanikać objawy stresu oksydacyjnego. Ponadto poprawi się koloryt skóry, a drobne zmarszczki ulegną wypłyceniu.

Efekt będzie wyraźny, ale jednocześnie naturalny, a Ty będziesz wyglądała na wypoczętą i zrelaksowaną. Dokładnie tak, jak tego oczekujesz!

 Więcej o zabiegu przeczytasz tutaj

Cennik

Promocja Epilacja Laserowa

Okres jesienno-zimowy to nie tylko najlepsza pora na zabiegi z wykorzystaniem kwasów, ale również idealny czas na zabiegi epilacji laserowej😊 O zaletach wydepilowanego ciała nie muszę Wam tutaj pisać, gdyż wszystkie wiemy jak gładkie mamy ciało bezpośrednio po depilacji maszynką, woskiem, kremem. Przy założeniu oczywiście, że nie mamy zapalenia okołomieszkowego, uczulenia, zacięć i blizn po goleniu. I wszystko byłoby w miarę cudownie, gdybyśmy nie musiały tych czynności powtarzać co dzień, co tydzień czy miesiąc...
Ogłaszam wszem i wobec, że otwieram listę na zapisy na epilację laserową Vectus.
A w tym sezonie zupełnie nowy cennik na zabiegi epilacji laserowej VECTUS!
Więcej o zabiegu epilacji laserowej Vectus przeczytasz tutaj