Alternatywa dla toksyny bot.!

Zmarszczki nie zawsze świadczą o wieku, mogą być skutkiem bogatej mimiki twarzy. Mimiczne są   oznaką życia, ponieważ sprawiają, że wszystkie emocje człowieka widać na jego twarzy. Z tego typu   zmarszczkami można walczyć za pomocą toksyny bot.. Ale co jeśli nie jesteś gotowa na zabiegi z użyciem igły albo chcesz wydłużyć działanie toksyny bot., którym niwelujesz kurze łapki? Amerykańskie  laboratorium Dermaquest znalazło alternatywę – peptydowy peeling biomimetyczny, wykorzystujący   działanie heksapeptydów, które wykazują właściwości zbliżone do toksyny bot.

Peptydowy peeling biomimetyczny to nowatorski system eksfoliacji, czyli złuszczania naskórka.  Mówimy tu wręcz o enzymatyczno-chemicznym resurfacingu, czyli odmłodzeniu i przebudowie skóry.  Jest to możliwe dzięki połączeniu naturalnie występujących enzymów proteolitycznych z kwasami owocowymi, mających działanie złuszczające i przeciwstarzeniowe, w bezpiecznych stężeniach (kwas mlekowy 20%, kwas glikolowy 20%) i optymalnym pH. Dzięki temu substancje aktywne wnikają w naskórek bez efektu podrażnienia czy silnego pieczenia, stymulują odnowę komórkową oraz pozwalają na wprowadzenie dodatkowych substancji czynnych biologicznie.

Nie sposób nie wspomnieć o cudownej argirelinie, która jest kluczowym składnikiem aktywny peelingu! Argirelina to neuropeptyd w najwyższym efektywnym stężeniu. Wykazuje działanie zbliżone do toksyny bot., czyli hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, w efekcie wygładza zmarszczki, podobnie jak preparat podawany iniekcyjnie.

Połączenie przełomowego neuropeptydu, argireliny, z kwasami AHA i peptydami biomimetycznymi sprawia, że efekt przeciwzmarszczkowy jest wzmocniony. Zaraz po zabiegu zauważysz, że skóra jest ładnie napięta, a zmarszczki mimiczne zredukowane. Dzięki peptydom stymulującym fibroblasty dochodzi też do długofalowego ujędrniania i nawilżenia skóry. Efektem jest tu też rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry oraz, to dobra wiadomość dla osób ze skłonnością do przebarwień, ochrona przed nadmierną produkcją melaniny.

Zabieg ten możesz wykonać jeśli masz skłonność do mimicznych zmarszczek, ale wolałabyś nie poddawać się zabiegom iniekcyjnym. Zabieg wykonywany jest nawet na okolicę oczu, pod samą linią dolnych rzęs i na górnej powiece, daje efekt wygładzenia powiek oraz spłycenie tzw. kurzych łapek. Peptydowy peeling biomimetyczny to także dobry sposób na uzupełnienie toksyny bot., jeśli z niej korzystasz, ale chciałabyś przedłużyć jej działanie. Moim klientkom rekomenduję wspomniany peeling jako wsparcie lub alternatywę zabiegów iniekcyjnych z wykorzystaniem toksyny bot. Zabieg wykonuje się w serii: 3-6 zabiegów co 7-10 dni, w zależności od kondycji skóry.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem peptydowego peelingu biomimetycznego znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).