Zabiegi | Menu

Karboksyterapia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!
Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Podczas zabiegu czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar.
Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek.
Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego działania na organizm, jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany w całości przez nasze płuca w sposób naturalny, czyli jako produkt końcowy wymiany gazowej. Można go określić wysoce obojętnym, neutralnym czynnikiem terapeutycznym dla ludzkiego organizmu.

Przebieg zabiegu +Przebieg zabiegu -


Zabieg jest praktycznie bezbolesny i dlatego nie stosuje się znieczuleń. Pierwsze uczucie towarzyszące podczas zabiegu to rozpieranie, silne uczucie podobne do tzw. „zakwasów”. Następnie pojawia się uczucie gorąca i ciężkości.
Podanie dwutlenku w obszar z nadmiarem tkanki tłuszczowej powoduje wzrost ciśnienia pomiędzy adipocytami. Ponadto w wyniku dystrybucji CO2, dochodzi do wzrostu kwasu węglowego, który skutecznie obniża pH skóry. Niskie pH powoduje uszkodzenie błon komórkowych adipocytów. Ponadto w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia metabolizmu (podwyższona temperatura tkanki tłuszczowej) i tworzenia nowych naczyń krwionośnych.
Zabieg ten zwiększa możliwość lipolizy czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, a te z kolei uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów) Następnie są estryfikowane do acyloglceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody.

Efekty +Efekty -


Carboxytherapy TM wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach (I - IV). Osiągane efekty są spektakularne.
Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 67%.

Po serii zabiegów widoczny jest lepszy drenaż i zmniejszona ilość tkanki tłuszczowej. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi powtarza się w regularnych odstępach czasu. Zwykle 15-20 zabiegów (1 zabieg 2 razy w tygodniu).
Zaleca się łączyć zabieg z mezoterapią igłową.

usuwanie cellulitu i tkanki tłuszczowej 

 

 

 

 

 

 

CELLULIT ZMNIEJSZONY DO 89%

usuwanie tkanki tłuszczowej

TKANKA TŁUSZCZOWA ZREDUKOWANA DO 67%

Stosowne urządzenie +Stosowne urządzenie -


CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Funkcja podgrzewania gazu sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny.

  • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu;
  • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka;
  • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu;
  • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu;
  • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii;
  • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2;
  • Tryb manualny.