Zabiegi | Menu

Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące kwasu hialuronowego i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale Wypełnianie zmarszczek i bruzd (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Przed zabiegiem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego skóra jest znieczulana kremem Emla, dlatego jest on zupełnie bezbolesny.
Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry lub pod skórę wypełnia zmarszczki, dając bardzo naturalne efekty.
Preparat podawany jest za pomocą igły lub tzw. kaniuli. Kaniula to nic innego jak długa igła, która jest jednak tępa na swym końcu – otwór wyjściowy, przez który wydostaje się preparat, znajduje się na jej boku.
Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast w lusterku.

Efekty +Efekty -


Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki lub do doliny łez obserwuje się ich złagodzenie. Do likwidacji drobnych zmarszczek stosuje się miękkie materiały i podaje się je śródskórnie (igłą). Do wypełnienia doliny łez stosuje się bardziej gęste materiały i podaje się je za pomocą igły lub kaniuli.
Bardzo często wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (np. w kącikach oczu) powinno poprzedzić podanie toksyny botlinowej, po to, aby osłabić mięśnie mimiczne, które te zmarszczki wywołują.

Stosowane produkty:

Seventy hyal 2000 +Seventy hyal 2000 -


Seventy hyal 2000Kwas hialuronowy pełni w skórze nie tylko funkcję elementu nawilżającego – zwiększając objętość macierzy zewnątrzkomórkowej, ale odgrywa strategiczne role fizjologiczne i metaboliczne w odniesieniu do popoulacji komórek w tkance skóry.
HYAL 2000 30mg/syringe zawiera wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy o 2 różnych masach cząsteczkowych. Połączenie różnych wielkości HA co powoduje większą aktywność biologiczną oraz pobudzenie aktywności sygnalizacyjnej, przez co więcej komórek zostanie pobudzona.

Wysoka masa cząsteczkowa Hyal 2000 umożliwia odtworzenie struktury skóry, podobną do tej z okresu lat młodzieńczych, a poprawa aktywności komórkowej oraz sprzyjające warunki produkcji nowego kolagenu i elastyny są do tworzenia nowych tkanek skóry.
Proces wywołany przez wprowadzenie kwasu hialuronowego powoduje nawilżenie, czego skutkiem jest poprawa kondycji skóry oraz stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.

Efekty mezoterapii z użyciem Hyal 2000
Przed zabiegiem Po zabiegu

Zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą kwasu hialuronowego

Po 4 zabiegach w odstępach 3 tygodni

Efekty mezoterapii z użyciem Hyal 2000