Wolumetria twarzy
Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność, twarz traci objętość, a jej miękkie zaokrąglone rysy zanikają. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmieniając doskonały owal młodej twarzy. Stosunkowo szybko, bo już około 30 roku życia (a u niektórych osób wcześniej) obserwuje się zmiany związane z przemieszczaniem się i zanikiem tkanki tłuszczowej na twarzy. Tkanka tłuszczowa zanika zwłaszcza w obrębie: skroni, czoła, „doliny łez” (okolica około oczodołowa), na policzkach, poniżej kości jarzmowej i w okolicach bruzd marionetki, na bródce. W niektórych miejscach twarzy, indywidualnie widać też nie tyle zanik ile przemieszczanie się tłuszczu, np. w okolicy łuków brwiowych (opuszczenie brwi i „ciężkie powieki”), policzka (fałdy nosowo-wargowe) i nisko, na podbródku (podwójny podbródek). Niezależnie od związanego z wiotkością skóry i z siłami grawitacji przemieszczania się tłuszczu, w niektórych obszarach twarzy tłuszcz łatwiej się odkłada, czasem zupełnie niezależnie od zmian wagi ciała. U niektórych osób szczególnie dobrze jest to widoczne właśnie na podbródku i w okolicy tzw.”chomików”, czyli nawisów tkanki w okolicy żuchwy.
Wszystkie te zmiany powodują zmianę owalu twarzy i rysów. Młoda twarz charakteryzuje się większą objętością w okolicy policzków, kości jarzmowych i czoła. Z wiekiem, największa objętość przesuwa się w dół, powodując zmianę proporcji twarzy.
Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.
Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.
Preparaty wolumetryczne to specyficzne wypełniacze, znacznie gęstsze od tych, stosowanych np. przy wypełnianiu zmarszczek i bruzd. Charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Do wolumetrii wykorzystuje się najbardziej „gęste” preparaty kwasu hialuronowego.
Polecane zabiegi: