Hibiscus Flower Mandelic Peel - niezawodna ulga dla cery wrażliwej

 

 

 

 

 

 

 

 

Skóra jest jednym z najważniejszych organów ludzkiego ciała, pełniąc funkcje ochrony i regulacji temperatury. Dlatego niezwykle istotne jest, abyśmy odpowiednio dbali o jej zdrowie i wygląd. Jednym z powszechnych problemów dermatologicznych jest cera naczyniowa i wrażliwa. Na szczęście istnieją nowoczesne metody leczenia, które mogą pomóc w poprawie wyglądu i zdrowia skóry, a jedną z nich jest terapia kwasami.

Problematyka skóry naczyniowej i wrażliwej

Cera naczyniowa charakteryzuje się widocznymi naczyniami krwionośnymi, które mogą być przyczyną rumienia, zaczerwienienia, a nawet teleangiektazji, czyli trwałego poszerzenia naczyń krwionośnych. Tego rodzaju problemy skórne często idą w parze z wrażliwością skóry, która może reagować na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, wiatr, czy kosmetyki, wywołując podrażnienia, swędzenie i dyskomfort.

 

Kwasy w terapii cery naczyniowej i wrażliwej

Kwasy w pielęgnacji skóry to grupa substancji chemicznych o różnym pH, które stosowane na skórę mogą poprawić jej wygląd i zdrowie. Idealnym wsparciem dla skóry wrażliwej, skłonnej do niedoskonałości jest sensoryczny program terapeutyczny Hibiscus Flower Mandelic Peel

Hibiscus Flower Mandelic Peel od Dermaquest zawdzięcza swoją skuteczność recepturze bazującej na delikatnych kwasach eksfoliacyjnych, takich jak kwas azelainowy oraz migdałowy oraz ekstrakcie z hibiskusa. Kwiat ten bogaty jest w kwas cytrynowy, jabłkowy, hibiskusowy, witaminę C oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowej odnowy skóry. Zawarte w produkcie peptydy mają moc odmładzania cery, nadawania jej blasku i zwiększania efektu poprawy gęstości i ujędrnienia. Peeling jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających skórę z oznakami starzenia – szarą, zmęczoną, z opadniętym owalem i pierwszymi zmarszczkami

Kwas migdałowy (AHA): Ten rodzaj kwasu jest stosowany, aby złuszczyć martwe komórki naskórka, poprawiając teksturę skóry. Ponadto kwas migdałowy ma właściwości przeciwzapalne, co jest szczególnie korzystne dla cery naczyniowej, która jest podatna na zaczerwienienia i stany zapalne. Kwas ten pomaga w złagodzeniu rumienia i poprawia ogólny wygląd skóry.

Kwas azelainowy: Kwas azelainowy jest często stosowany w leczeniu trądziku różowatego, który często towarzyszy cerze naczyniowej. Pomaga w zmniejszeniu zaczerwienień i poprawia wygląd skóry poprzez regulację produkcji melaniny, co jest szczególnie ważne w przypadku przebarwień.

Zabieg peelingujący z hibiskusem od Dermaquest może być wykonany na każdym typie cery, jednak najbardziej widoczne efekty zaobserwują osoby, które na co dzień zmagają się z problemami:

 • skóry naczynkowej, z widocznym rumieniem;
 • z trądzikiem różowatym i jego objawami;
 • z pieczeniem i reaktywnością skóry wrażliwej;
 • z nierównym kolorytem cery, tendencją do tworzenia przebarwień, niedoskonałości;
 • z przebarwieniami pozapalnymi i naskórkowymi;
 • z rozszerzonymi porami;
 • ze zmarszczkami (mimicznymi i grawitacyjnymi);
 • z objawami fotostarzenia.

Efekty peelingu na rozszerzone pory z hibiskusem od Dermaquest można zauważyć zarówno od razu po zabiegu, jak i po zakończeniu procesu złuszczania. To właśnie wtedy rozpoczyna się odnowa naskórka, dzięki której cera znów wygląda promiennie i nabiera zdrowego, młodzieńczego blasku. Jakie efekty pozabiegowe zasługują na wyróżnienie?

 • skóra zaczyna się złuszczać – do 3 dni po zabiegu;
 • złuszczanie umiarkowane następuje do 6 dni po wykonaniu peelingu;
 • zauważalny jest promienny wygląd, rozświetlenie skóry;
 • ujednolicenie kolorytu;
 • wygładzenie powierzchni naskórka;
 • wzrost nawilżenia skóry;
 • obkurczenie i wyraźne zmniejszenie widoczności porów.

 

Wyniki i efekty zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów w terapii cery naczynkowej i wrażliwej mogą przynieść widoczne efekty. Skóra staje się bardziej gładka, rumień jest zmniejszony, a naczynia krwionośne mniej widoczne. Efekty te mogą być długotrwałe, ale konieczne jest regularne utrzymywanie pielęgnacji skóry i unikanie czynników, które mogą ją podrażniać.

Podsumowanie

Zabiegi z wykorzystaniem kwasów stanowią skuteczną metodę leczenia cery naczyniowej i wrażliwej. Jednak przed przystąpieniem do takiej terapii zawsze zaleca się konsultację z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednią procedurę i kwas do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, osoby z problemami skórnymi mogą cieszyć się zdrowszą, gładką i mniej zaczerwienioną cerą.