Zabiegi | Menu

Stymulacja wzrostu włosów

Włosy wypadają nam każdego dnia i jest to normalny proces fizjologiczny. Wypadanie włosów jest szczególnie widoczne podczas ich czesania i mycia.

Na głowie człowieka znajduje się od 100-150 tys. włosów. Dzienna utrata włosów w warunkach fizjologicznych ulega dużym wahaniom indywidualnym, na ogół nie powinna przekraczać od 70–100 włosów dziennie. Problem pojawia się gdy wypada ich ponad 100 dziennie i trwa to dłużej niż kilka tygodni.
Problem nadmiernego wypadania włosów może być związany z niekorzystnym działaniem czynników fizycznych i chemicznych. Rozumiemy przez to intensywny wpływ promieniowania UV oraz wody (chlorowanej, bądź morskiej) oraz niewłaściwą pielęgnację – uszkadzanie mechaniczne (stylizacja włosów) i chemiczne (farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie). Wskutek tych działań we włosach powstają wady strukturalne, powodujące, że włos staje się cienki, matowy, suchy, łamliwy i podatny na wypadanie.

Nadmierne wypadanie włosów często jest efektem przebytej choroby, stresów, nerwic, palenia papierosów, nieodpowiedniej diety (niedobór białka i deficyt kaloryczny mogą być przyczyną zwolnionego wzrostu włosów, zmniejszenia grubości łodygi i zwiększonego wypadania), anemii, przyjmowania niektórych leków.

Do chorób ogólnoustrojowych, które mogą powodować zwiększenie wypadania włosów, a w następstwie łysienie, zaliczamy zaburzenia hormonalne (np. nad- i niedoczynność tarczycy), choroby zakaźne, cukrzycę, niektóre choroby tkanki łącznej, nowotwory narządów wewnętrznych oraz choroby owłosionej skóry głowy (jak np. łuszczyca, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry głowy). U kobiet zwiększenie wypadania włosów może występować po porodzie, po odstawieniu środków antykoncepcyjnych oraz w okresie menopauzy.

Leki wywołujące nadmierne wypadanie włosów to przede wszystkim cytostatyki i leki o działaniu immunosupresyjnym, a także: witamina A i aromatyczne retinoidy, beta-blokery oraz środki przeciwzakrzepowe i obniżające poziom lipidów.
Spośród witamin, witamina A niewątpliwie spełnia ważną rolę w prawidłowym owłosieniu głowy. Udowodniono, że przedawkowanie witaminy A lub dieta bardzo bogata w beta-karoten, mogą być przyczyną łysienia. To samo dotyczy przypadków leczonych retinoidami.
Dalszymi przyczynami przejściowego łysienia mogą być niektóre metale ciężkie, jak ołów, tal, rtęć. Zatrucie talem, octanem lub siarczanem talu jest coraz rzadziej spotykane, choć może być przewlekłe, wywołane małymi dawkami talu. Zwykle jest przypadkowe, np.: spożycie produktów żywnościowych skażonych proszkiem owadobójczym zawierającym tal lub kontakt w pracy zawodowej z pestycydami, w skład których wchodzi tal.

Wskazania +Wskazania -

  • Wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się
  • Słabym krążeniem
  • Zmianami hormonalnymi
  • Ciążą i laktacją
  • Nadmiernym promieniowaniem słonecznym
  • Nadmiernym stresem
  • Łysienie typu męskiego
  • Łysienie plackowate
  • Łysienie rozlane

Obszar zabiegu +Obszar zabiegu -


Skóra głowy

Efekty +Efekty -


Efekty w postaci zahamowania łysienia i stymulacji wzrostu włosów widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Oferujemy rabaty na serie zabiegów. Ceny poszczególnych zabiegów już od 200zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi: