Rewitalizacja skóry
W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu, scieńczeniu, a metabolizm komórek skóry i procesy regeneracyjne ulegają stopniowej redukcji.
Poza tym czynniki zewnętrzne, zwłaszcza promieniowanie ultrafioletowe dodatkowo uszkadzają poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej, zmniejszając coraz bardziej zdolności naprawcze i regeneracyjne tych tkanek.
Ma to związek ze zmianami głównych składników strukturalnych skóry: kolagenu i elastyny. Kolagen, który stanowi 70% masy skóry, jest odpowiedzialny za jej siłę, stanowi jej podporę. Niestety, z wiekiem ilość kolagenu maleje, włókna kolagenowe ulegają pogrubieniu, łącząc się w pęczki przypominające liny. Również fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu, na skutek starzenia się wytwarzają znacznie mniejsze jego ilości.
Włókna elastynowe, tworzące w młodej skórze sieć, z wiekiem zaczynają stopniowo zanikać. Dochodzi w nich do zmian zwyrodnieniowych, a w konsekwencji do utraty sprężystości i elastyczności skóry. Zjawisko obwisłej skóry jest właśnie tego konsekwencją.
Poza zwiotczeniem skóry zaczynają się pojawiać przebarwienia, szorstkość i pergaminowatość skóry, siateczka zmarszczek, bruzdy, pogrubienie porów.
Poprawa wyglądu, napięcia i kondycji skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek to bardzo ważne cele znacznej części zabiegów medycyny estetycznej. Starzeniu się skóry nie można całkowicie zapobiec, ale istnieją skuteczne metody, które mogę ten proces znacznie opóźnić i pozwolić nam jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.
Polecane zabiegi
- Laser ALMA HARMONY BABY REJUVE Dye-VL – usuwanie rumienia, naczynek na twarzy
- Hifu
- Radiofrekwencja frakcyjna i mikroigłowa
- Mezoterapia igłowa
- Mezoterapia mikroigłowa
- Osocze bogatopłytkowe
- Karboksyterapia
- Peelingi
- Terapia kolagenowa
- Profhilo
- PRX T33
- Nici liftingujące PDO
- Nucleofill
- Karisma