Zabiegi | Menu

Rewitalizacja skóry

W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu, scieńczeniu, a metabolizm komórek skóry i procesy regeneracyjne ulegają stopniowej redukcji.

Poza tym czynniki zewnętrzne, zwłaszcza promieniowanie ultrafioletowe dodatkowo uszkadzają poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej, zmniejszając coraz bardziej zdolności naprawcze i regeneracyjne tych tkanek.

Ma to związek ze zmianami głównych składników strukturalnych skóry: kolagenu i elastyny. Kolagen, który stanowi 70% masy skóry, jest odpowiedzialny za jej siłę, stanowi jej podporę. Niestety, z wiekiem ilość kolagenu maleje, włókna kolagenowe ulegają pogrubieniu, łącząc się w pęczki przypominające liny. Również fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu, na skutek starzenia się wytwarzają znacznie mniejsze jego ilości.

Włókna elastynowe, tworzące w młodej skórze sieć, z wiekiem zaczynają stopniowo zanikać. Dochodzi w nich do zmian zwyrodnieniowych, a w konsekwencji do utraty sprężystości i elastyczności skóry. Zjawisko obwisłej skóry jest właśnie tego konsekwencją.

Poza zwiotczeniem skóry zaczynają się pojawiać przebarwienia, szorstkość i pergaminowatość skóry, siateczka zmarszczek, bruzdy, pogrubienie porów.

Poprawa wyglądu, napięcia i kondycji skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek to bardzo ważne cele znacznej części zabiegów medycyny estetycznej. Starzeniu się skóry nie można całkowicie zapobiec, ale istnieją skuteczne metody, które mogę ten proces znacznie opóźnić i pozwolić nam jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Wskazania +Wskazania -

W medycynie estetycznej rewitalizacja (przywrócenie do życia, ożywienie) oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry w celu optymalizacji jej fizjologii i poprawy wyglądu.

Rewitalizacja w medycynie estetycznej oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry w celu optymalizacji jej fizjologii i poprawy wyglądu.

W wyniku zabiegów rewitalizacyjnych następuje stymulacja fibroblastów do produkcji komórek kolagenu i elastyny, oraz regeneracja skóry.

Zabiegi rewitalizacji skóry polecane są przede wszystkim osobom, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, zredukować objawy starzenia się i poprawić stan oraz kondycję skóry.

Dużą korzyć odniosą z nich osoby skarżące się na zmiany potrądzikowe, przebarwienia, worki lub zasinienia pod oczami, obwisłą skórę, teleangiektazje (pajączki naczyniowe), uszkodzenia posłoneczne lub nadmierne rogowacenie naskórka.

Można zredukować te zjawiska, poprawiając metabolizm tkanek, stymulując naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze poszczególnych komórek naskórka i skóry właściwej.

Partia ciała +Partia ciała -

Każda okolica ciała, którą chcemy poddać odmłodzeniu.

Efekty +Efekty -

Efekty zabiegów rewitalizacji skóry widoczne są przeważnie po serii 4-8 zabiegów przeprowadzanych systematycznie co 2-4 tygodnie. W zależności od rodzaju zabiegu, utrzymują się one przez okres od 3 do 24 miesięcy.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Oferujemy rabaty na serie zabiegów. Ceny poszczególnych zabiegów już od 120zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi