Zabiegi | Menu

Usuwanie rozstępów

Rozstępy to problem dotykający wielu kobiet, w różnym wieku. Pojawiają się na skutek gwałtownego i silnego  rozciągnięcia skóry, na przykład podczas ciąży, intensywnego wzrostu w wieku młodzieńczym, w wyniku gwałtownego tycia lub chudnięcia, a także na skutek długotrwałego leczenia lekami steroidowymi. Usuwanie rozstępów

Rozstępy wraz z wiekiem zmieniają kolor od ciemnofioletowego, przez różowy, aż po biało-perłowy. I właśnie te ostatnie są najtrudniejsze do usunięcia, ponieważ zachowują strukturę zbliżoną do starej blizny. Z punktu widzenia medycznego, wszystkie rozstępy powstają na skutek przerwania włókien kolagenowych i elastycznych podtrzymujących prawidłowe naprężenie skóry.

Do powstawania rozstępów predysponują w szczególności: ciąża (występują aż u 90% kobiet w ciąży), otyłość, silny stres, zaburzenia hormonalne w okresie dojrzewania, niedożywienie oraz długotrwałe leczenie lekami steroidowymi (również miejscowe).

Wskazania +Wskazania -

Zabiegi mające na celu likwidację rozstępów przeprowadza się najczęściej u kobiet po okresie ciąży i osób, które szybko przytyły lub schudły w krótkim czasie.

Obszar zabiegu +Obszar zabiegu -

Najczęściej: brzuch, uda, biodra, pośladki, piersi i plecy.

Efekty +Efekty -


Eliminacja rozstępów jest trwała. Efekty w postaci likwidacji lub zmniejszenia widoczności rozstępów widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Oferujemy rabaty na serie zabiegów. Ceny poszczególnych zabiegów już od 100zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi: