Zabiegi | Menu

Bruksizm

Leczenie bruksizmuBruksizm to choroba, która dotyczy według różnych badań od 8-20% populacji i dotyka głównie ludzi młodych. Jako najczęstszą przyczynę dolegliwości wymienia się przede wszystkim stres. 
Bruksizm zwany także zespołem Costena to po prostu zgrzytanie i zaciskanie zębów w nocy. Oprócz oczywistych uszkodzeń uzębienia powodować może on również wiele innych dolegliwości jak chociażby bóle głowy, ból twarzy, a także niekontrolowany przyrost masy mięśniowej żwaczy, co doprowadzać może do zmiany kształtu twarzy. Nie leczony bruksizm spowodować może poważne konsekwencje zdrowotne. Przede wszystkim ucierpi nasz zgryz. Częsty ścisk szczęki powoduje ścieranie się i kruszenie zębów. Dalsze konsekwencje bruksizmu mogą dotyczyć także estetyki naszej twarzy, która poprzez nadmierny przyrost mięśni żwaczy może się deformować.Oprócz nieporęcznych i często zużywających się szyn na zęby dostępne są bardziej nowatorskie metody leczenia. W naszym gabinecie przeprowadza się zabiegi z użyciem toksyny bot., który rozwiąże na zawsze problem u osoby cierpiącej na bruksizm.

Wskazania +Wskazania -


Zabieg leczenia bruksizmu przy pomocy toksyny bot. polecany jest pacjentom, którzy skarżą się na tą przykrą dolegliwość.

Obszar +Obszar -


Mięśnie żwacze (obustronnie).

Efekty +Efekty -


Efekty w postaci zmniejszenia napięcia mięśni żwaczy i ustąpienia objawu zgrzytania i mimowolnego zaciskania zębami widoczne są już po około 2 tygodniach od zabiegu.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Ceny poszczególnych zabiegów już od 1200zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi
Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bruksizmu jest zabieg z zastosowaniem toksyny bot.