Zabiegi | Menu

Rewitalizacja okolic oczu

Okolice oczu są niezwykle podatne na procesy starzenia. Z biegiem lat zanika tkanka podskórna i dochodzi do wiotczenia skóry, do zapadnięcia pewnych rejonów twarzy, szczególnie tych w okolicy oczodołu. Skóra w tym rejonie staje się cieńsza w związku z tym żyły i naczynka,  są bardziej widoczne, co daje efekt zasinienia oka – szczególnie w przyśrodkowej części oczodołu. Pojawiają się kurze łapki i bruzdy.

Patologiczne cienie pod dolną powieką mogą powstać wskutek palenia papierosów, stresu, ekspozycji na słońce, spożywania alkoholu, kofeiny oraz przyjmowania niektórych leków (np. tabletek antykoncepcyjnych). Zdarza się, że sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie. Cienie pod oczami mogą być także objawem reakcji alergicznej np. na składniki kosmetyków, sierść zwierząt lub kurz.

Niekiedy problem cieni pod oczami i zbyt silnej mimiki dotyczy też osób młodych i wynikają z genetycznej budowy twarzy. W każdym z tych przypadków, zmiany te da się wyeliminować dobierając zabiegi odpowiadające potrzebom skóry.

Opuchlizna dolnych powiek może wynikać z zastoju limfy w tkance podskórnej. Może to wynikać zarówno z genetycznych uwarunkowań, jak i wieku.  Wówczas dochodzi na obniżenia napięcia mięśnia okrężnego oka, przez co słabną również tkanki wokół niego. Worki pod oczyma mogą pojawić również u os,ób, które prowadzą niehigieniczny tryb życia: nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości snu, nie dbają o dietę, nadużywają papierosów i alkoholu.

Coraz częściej występują one również u tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia - gdy limfa krąży wolniej, produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w tkance podskórnej. Worki pod oczami często mają też osoby lubiące się opalać. Podpuchnięte dolne powieki mogą również świadczyć o chorobach serca, układu krążenia, nerek i tarczycy, w następstwie których w organizmie dochodzi do zatrzymywania się wody, a nawet o alergii.

Polecane zabiegi

Złotym standardem w usuwaniu zmarszczek mimicznych są zabiegi z wykorzystaniem bot-ox'u (toksyny bot.)

 

Wskazania +Wskazania -


Zabiegi rewitalizacji okolic oczu polecane są osobom, które skarżą się na cienką i zwiotczałą skórę powiek, cienie pod oczami, zasinienia wokół oczu, ciemne podkówki, worki pod oczami oraz zmarszczki mimiczne w okolicy oczu – w kącikach oczu (tzw. kurze łapki) oraz na dolnej powiece.

Zabiegi rewitalizacji są szczególnie wskazane u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników, jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Obszar +Obszar -

Dolna i górna powieka, zewnętrzne kąciki oczu, dolina łez.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Rabaty na serie zabiegów. Ceny poszczególnych zabiegów już od 150zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi