Zabiegi | Menu

Wolumetria twarzy

Skóra wraz z wiekiem traci jędrność oraz elastyczność, twarz traci objętość, a jej miękkie zaokrąglone rysy zanikają. Tłuszcz znajdujący się w obrębie twarzy zsuwa się ku dołowi powodując obwisanie skóry i zmieniając doskonały owal młodej twarzy. Wolumetria twarzyStosunkowo szybko, bo już około 30 roku życia (a u niektórych osób wcześniej) obserwuje się zmiany związane z przemieszczaniem się i zanikiem tkanki tłuszczowej na twarzy. Tkanka tłuszczowa zanika zwłaszcza w obrębie: skroni, czoła, „doliny łez” (okolica około oczodołowa), na policzkach, poniżej kości jarzmowej i w okolicach bruzd marionetki, na bródce. W niektórych miejscach twarzy, indywidualnie widać też nie tyle zanik ile przemieszczanie się tłuszczu, np. w okolicy łuków brwiowych (opuszczenie brwi i „ciężkie powieki”), policzka (fałdy nosowo-wargowe) i nisko, na podbródku (podwójny podbródek). Niezależnie od związanego z wiotkością skóry i z siłami grawitacji przemieszczania się tłuszczu, w niektórych obszarach twarzy tłuszcz łatwiej się odkłada, czasem zupełnie niezależnie od zmian wagi ciała. U niektórych osób szczególnie dobrze jest to widoczne właśnie na podbródku i w okolicy tzw.”chomików”, czyli nawisów tkanki w okolicy żuchwy.  

Wszystkie te zmiany powodują zmianę owalu twarzy i rysów. Młoda twarz charakteryzuje się większą objętością w okolicy policzków, kości jarzmowych i czoła. Z wiekiem, największa objętość przesuwa się w dół, powodując zmianę proporcji twarzy.

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. 

Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

Preparaty wolumetryczne to specyficzne wypełniacze, znacznie gęstsze od tych, stosowanych np. przy wypełnianiu zmarszczek i bruzd. Charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników. Do wolumetrii wykorzystuje się najbardziej „gęste” preparaty kwasu hialuronowego.

Wskazania +Wskazania -

Wolumetria polecana jest osobą borykającym się ze zwiotczeniem skóry związanym z utratą objętości I starzeniem się. Zabieg wskazany jest również osobom szczupłym, które pragną wymodelować kontur twarzy i dodać mu objętości. Aby dokładnie rozprowadzić preparat lekarz wykonuje odpowiedni masaż modelujący skórę twarzy. Wolumetria jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które pragną wymodelować zagłębienia okolic skroni, kości policzkowych, podbródka czy okolic ust i wymodelować twarz.

Obszar zabiegu +Obszar zabiegu -

Policzki, skronie, broda, kości policzkowe, jarzmowe, okolica czołowa oraz jako wypełnienie tzw. „doliny łez”.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Ceny poszczególnych zabiegów już od 600zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi: