Kwasy - bezpieczeństwo i efektywność terapii

Jeszcze parę lat temu w gabinetach kosmetycznych panowała zasada, że im mocniejszy, bardziej stężony kwas i tym samym większe złuszczanie tym większa efektywność i skuteczność zabiegu.  Nic bardziej mylnego. Takie podejście nie rzadko prowadziło do pozabiegowych powikłań w postaci kontaktowego zapalenia skóry,  zakażeń bakteryjnych oraz wirusowych, poparzeń, zaburzeń barwnikowych i to zarówno przebarwień, jak i odbarwień.

Zdecydowanie bezpieczniejsze i jednocześnie skuteczniejsze podejście polega na kompleksowej terapii opartej przede wszystkim na holistyce.

W swojej praktyce kosmetologicznej stosuję zasadę małych kroków. I ta zasada dotyczy również terapii opartej na bazie kwasów. Najczęściej zaczynam od monoterapii opartej na małych stężeniach składników aktywnych, zwiększając ich ilość, moc oraz stężenie (jeśli nie ma przeciwskazań oczywiście) na kolejnych wizytach. Praktycznie nigdy nie stosuję kwasów o stężeniach powyżej 35%.

Satysfakcjonujące mnie, a przede wszystkim moje klientki efekty terapii osiągam wykorzystując kwasy i składniki aktywne odpowiednio dobrane do konkretnego problemu, które nie tylko likwidują skutek, ale również przyczynę. Takie podejście daje sporą szansę na sukces terapeutyczny utrzymujący się nie tylko bezpośrednio po okresie  rekonwalescencji skóry, ale również po zakończonej terapii. Oczywiście bardzo istotna jest pielęgnacja domowa. Odpowiednio dobrana i systematycznie wykonywana zwiększa i wydłuża średnio o 30% efekty terapii.

Zabiegi na bazie kwasów firmy Dermaquest od lat należą do moich ulubionych. Cenię je nie tylko za niesamowitą skuteczność, ale również za holistyczne podejście do tematu pielęgnacji twarzy. Próbowałam i testowałam inne marki, ale żadna z nich nie przekonała mnie na tyle, aby na stałe zagościć w Beauty Inside. Chciałabym jednocześnie podkreślić, że nie jest to artykuł sponsorowany, a jedynie obiektywna ocena efektów kuracji przeprowadzonych pod moim okiem.

Moim ostatnim odkryciem jest zabieg Salicylic CA Bright Peel Dermaquest. Jest to pierwszy profesjonalny zabieg dla skór ze wskazaniem do peelingu chemicznego o niskim progu bólu. Program terapeutyczny będący alternatywą dla silnych w odczuciach zabiegów eksfoliacyjnych jak TCA, Płyn Jessnera czy wysoko stężony kwas salicylowy, rozwiązuje problemy skóry problematycznej i jednocześnie działa silnie eksfoliacyjnie. Efektywność porównywalna do mocnych peelingów chemicznych została osiągnięta poprzez synergiczne połączenie kwasu salicylowego [20%] z kwasem L-askorbinowym [15%] i retinoidami pochodzenia roślinnego oraz biologicznego.

Jest to idealny przykład zabiegu, w którym zamiast stosować wysokie stężenia kwasów, wprowadzono szerokie spektrum składników aktywnych, które w bezpieczny i kontrolowany sposób pozwalają uzyskać spektakularne  rezultaty w przypadku skóry uszkodzonej fotostarzeniem, zmianami trądzikowymi i potrądzikowymi jak również zmienionej przez utrwalone przebarwienia naskórkowe.

Fenomenem zabiegu jest dodanie do formuły kwasu salicylowego peptydu - Skinasensyl™ [2%]. Jest to tetrapeptyd oparty na innowacyjnym mechanizmie działania, dedykowany przede wszystkim skórze neurosensytywnej (bardzo wrażliwej na bodźce zewnętrzne). Zmniejsza on uwalnianie prozapalnych neuromediatorów powodując, że zabieg jest bardzo komfortowy dla skóry neurowrażliwej. Oznacza to, że również w przypadku terapii skór wyjątkowo wrażliwych możemy korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje kwas salicylowy.

Uwielbiam ten zabieg za holistyczne podejście do problemów skóry. W dziesięciu etapach procedury zabiegowej znajdziemy aż 5 terapii specjalistycznych! Takiego składu nie znajdziemy w żadnym innym zabiegu na rynku.

Resurfacing enzymatyczny  zapewnia Mini Pumpkin Mask, natomiast  resurfacing antyoksydacyjno-enzymatyczny C Infusion Peel (uwielbiam!). Peeling chemiczny to wspomniany wcześniej Salicylic Acid Resurfacer. Kolejna terapia specjalistyczna to Retinol Solution [4%] oraz SkinBrite Solution.

Rezultatem terapii jest nie tylko złuszczanie, ale przede wszystkim poprawa struktury skóry, ograniczenie łojotoku oraz zwężenie ujść mieszków włosowo-łojowych. Rozjaśnieniu ulegają również głębokie przebarwienia, zarówno pozapalne, posłoneczne, jak i hormonalne. Taki zabieg znacząco ogranicza  występowanie zmian trądzikowych: zaskórników, krost, grudek, zmian zapalnych.

Podczas zabiegu można dodatkowo wykonać oczyszczanie, mezoterapię mikroigłową oraz delikatny masaż relaksacyjny. Podejście holistyczne powinno łączyć w sobie nie tylko terapię specjalistyczną, ale również rozpieszczać nasze zmysły i ciało.

Więcej informacji na temat Salicylic CA Bright Peel Dermaquest znajdziesz tutaj.