Zabiegi | Menu

Osocze bogatopłytkowe

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą osocza bogatopłytkowegoOsocze bogatopłytkowe w rewitalizacji okolic oczu, podobnie jak mezoterapię iniekcyjną i derma rollery, stosuje się stosuje się w celu wzmocnienia, ujędrnienia i pogrubienia skóry oraz poprawy jej elastyczności, ukrwienia i funkcjonowania. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na tworzenie się zmarszczek oraz mniej prześwitująca, przez co lepiej maskuje zasinienia i cienie pod oczami. Mocniejsza, lepiej ukrwiona i jędrniejsza skóra to także nadzieja na zmniejszenie obrzęków i worków pod oczami.
Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Jest ono nie tylko gwarantem skuteczności, ale także wysokiego bezpieczeństwa terapii.
Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w rewitalizacji skóry, również w okolicy oczu.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

1. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.

2. Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.

3. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry w okolicach dolnej powieki z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej po wcześniejszym jej znieczuleniu kremem Emla. Skóra w okolicy oczu, ze względu na swą niewielką grubość, ulega łatwemu znieczuleniu, a zabieg jest dzięki temu zupełnie bezbolesny.

Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok.

Po zabiegu +Po zabiegu -

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym należy delikatnie dbać o obszar skóry w okolicy oczu. Przez pierwszą dobę nie wolno korzystać z saun, solarium, ani opalać się na świeżym powietrzu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie można wykonywać innych zabiegów kosmetycznych na tym samym obszarze skóry, a także trzeba dbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa. Czasami pojawiają się niewielkie siniaki, które znikają w ciągu kilku dni.

Efekty +Efekty -

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a okolica oczu nabiera blasku.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w serii – przeważnie zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach co 1-2 miesiące.

Stosowane produkty:

MesoPRP +MesoPRP -

MesoPRP to jednorazowe zestawy, do pobrania krwi pacjenta, odwirowania i pozyskania czterokrotnej koncentracji płytek krwi w osoczu z wykorzystaniem niewielkiej ilości krwi żylnej (16 ml).
Opakowanie zawiera kompletny zestaw do uzyskania osocza i każdy z elementów do pobrania, separowania osocza jest wyrobem medycznym i spełnia wymogi dyrektywy MDD 93/42/EWG UE oraz ustawy o wyrobach medycznych z dn. 20.05.2010 i tym samym oznaczone są znakiem CE, co jest gwarancją wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa produktu.