Zabiegi | Menu

Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna (inaczej: intralipoterapia) to zabieg, który służy do trwałego usuwania tkanki tłuszczowej z ograniczonych obszarów ciała. Odbywa się to za pomocą wstrzykiwania do tkanki tłuszczowej odpowiednich preparatów zawierających w swym składzie substancje o działaniu lipolitycznym, takie jak np. fosfatydylocholina czy kwas dezoksycholowy.

Po podaniu preparatu do tkanki tłuszczowej w miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony lekki stan zapalny objawiający się obrzękiem, bolesnością oraz zaczerwienieniem skóry. Może pojawić się niewielki świąd skóry oraz zasinienia po nakłuciach igłą. Miejsce poddane zabiegowi staje się wrażliwsze na dotyk. Takie objawy utrzymują się zazwyczaj 4-7 dni po zabiegu.

Powyższe objawy wynikają z toczącej się w tkance tłuszczowej reakcji zapalnej i oznaczają prawidłowe działanie preparatu. Stanem zapalnym objęta jest również skóra, dzięki czemu po usunięciu tłuszczu nie ma problemu z jej nadmiarem, ponieważ ulega obkurczeniu.

W wyniku stanu zapalnego uszkodzone adipocyty (komórki tłuszczowe) pękają. Uwolniony z nich tłuszcz przechodzi do krwi i dostaje się do wątroby, gdzie jest metabolizowany, a następnie wydalany z organizmu.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bardzo bezpieczny i szybki, trwa przeważnie ok. 15-20 min. Ponieważ wykorzystuje się bardzo cienkie igły nie jest on zbyt bolesny. Nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta w domu. Jest mało inwazyjny, bezpieczny i doskonale sprawdza się przy modelowaniu sylwetki oraz usuwaniu miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

Efekty +Efekty -


Efektem zabiegów lipolizy iniekcyjnej jest zazwyczaj wyraźna utrata tkanki tłuszczowej w miejscu podania preparatu. Ilość utraconych centymetrów w obwodzie zależy od wyjściowej objętości nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz ilości przeprowadzonych zabiegów.
W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą zwykle 2-3 zabiegi. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest obfita, ilość zabiegów musi być odpowiednio większa. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 4 tygodnie.
Bardzo wskazane jest łączenie zabiegów lipolizy z zabiegami kawitacji ultradźwiękowej, endermologii i masażami limfatycznymi.

Stosowane produkty: