Zabiegi | Menu

PRX T33

Wyobraź sobie zupełnie bezinwazyjny zabieg, po którym z twojej skóry znikają przebarwienia i płytkie zmarszczki, skóra jest uniesiona, sprężysta i gładka BEZ ZŁUSZCZANIA!

Niemożliwe? A Jednak! Zabieg biomechanicznej stymulacji – PRX T33 to absolutny HIT! Mimo wielu podobieństw (głównie tych dot. formy aplikacji na skórę), nie jest peelingiem, a zabiegiem mającym na celu głęboką przebudową warstw skóry bez konieczności łuszczenia się.

 

PRX-T33 jest wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru). PRX-T33® to metoda biorewitalizacji skóry bez igieł, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10 letnich klinicznych badaniach doświadczalnych.

Działanie +Działanie -

Połączenie TCA i wody utlenionej w odpowiednim stężeniu charakteryzuje się następującym działaniem:

 • TCA 33% – bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
 • Kwas kojowy 5% i H2O2 – mają działanie rozjaśniające

Sekret zabiegu PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Wskazania +Wskazania-

 • Defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka;
 • Utrata napięcia skóry twarzy i ciała;
 • Ujędrnienie skóry dekoltu;
 • Łojotokowa, zanieczyszczona cera;
 • Blizny zanikowe;
 • Rozstępy;
 • Melasma i hiperpigmentacja skóry.

Efekty +Efekty-

Zabieg pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność, a dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje także zmarszczki i nawilża skórę. Niewątpliwą zaletą peelingu jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory.

Peeling jest szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomenduje się łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno. Kilka procedur wykonanych podczas jednej wizyty, pozwala działać na różne poziomy skóry w sposób kompleksowy  osiągać spektakularne efekty.

Zabieg peelingu PRX daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem.

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zabiegu, bardzo często wykonywany gjest w terapiach łączonych np. z zabiegiem mezoterapii mikorigłowej. Efekt synergii sprawia, że osiągane efekty są dużo lepsze, niż w przypadku wykonywania ich oddzielnie.

Efekty na twarzy i ciele +Efekty na twarzy i ciele-

 • napięcie skóry twarzy i ciała (w tym skóry na grzbietach dłoni),
 • ujędrnienie skóry,
 • poprawa kondycji skóry,
 • nawilżenie skóry,
 • wspomaganie redukcji rozstępów,
 • oczyszczenie skóry twarzy, redukcja rozszerzonych porów,
 • redukcja blizn różnego pochodzenia.

Jak wygląda zabieg +Jak wygląda zabieg-

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje do zabiegu i określa efekty terapii.

Zabieg PRX-T33 zaliczany jest do kategorii tak zwanych zabiegów „lunchowych”. Co to oznacza w praktyce? Że w ogóle nie musisz się od niego przygotowywać, a sam zabieg potrwa nie dłużej niż 15 minut!

Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest oczyszczana, a następnie nakładana jest pierwszą warstwę preparatu. Aplikacja na skórę odbywa się przy pomocy intensywnego masażu opartego na ruchach liftingujących (ku górze). Liczba warstw preparatu jest uzależniona od kondycji skóry przed przystąpieniem do zabiegu oraz od efektów jakie chcemy uzyskać. Im więcej warstw tym penetracja w głąb skóry będzie większa. Najczęściej aplikuje się 3 warstwy preparatu. Podczas zabiegu może być odczuwalne pieczenie i mrowienie skóry, które wzrasta pod koniec zabiegu podczas zmywania preparatu ze skóry. Po zakończeniu zabiegu, nadmiar peelingu usuwa się za pomocą chusty nasączonej wodą, a na koniec nakłada krem nawilżający. Zabieg zakończony jest nałożeniem odpowiedniego kremu gojącego i przekazaniem zaleceń dot. pielęgnacji domowej.

Ze względu na swoje właściwości PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również latem.

Zalecenia pozabiegowe +Zalecenia pozabiegowe-

Zabiegi PRX T33 nie wyłącza cię z codziennych aktywności. Nie musisz planować okresu rekonwalescencji w domu, niemal od razu po zabiegu możesz wrócić do pracy. To co istotne to, aby w dniu wykonywania zabiegu nie korzystać z sauny, basenu czy solarium i stosować odpowiednia pielęgnację domową zaleconą przez specjalistę Beauty Inside

Przeciwskazania +Przeciwskazania-

Przed przystąpieniem do zabiegu organizm musi być w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Podobnie jak ciąża oraz karmienie piersią.

Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu PRX T 33 to:

 • podrażniona skóra w miejscu zabiegowym,
 • stany zapalne skóry,
 • uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu.

Jak często wykonywać zabieg +Jak często wykonywać zabieg-

Istotą zabiegu PRX T33 jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji kosmetolog zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 3 do 5, w odstępach ok. 7 do 14 dni.

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów warto wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na miesiąc lub na kwartał wystarcza.