Zabiegi | Menu

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. 

Kwas hialuronowy w ludzkiej skórze występuje w postaci biopolimeru i wraz z kolagenem stanowi jej główny składnik. Aż połowa kwasu hialuronowego, który znajduje się w ludzkim organizmie, jest zlokalizowana w skórze właściwej oraz przestrzeni międzykomórkowej.

Hialuronian odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Dlatego wiele odmładzających i rewitalizujących zabiegów polega na uzupełnianiu niedoboru kwasu hialuronowego w skórze. 

Usieciowany kwas hialuronowy stosuje się w celu wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji, modelowania nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i "linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo naturalne, skuteczne i niezwykle bezpieczne. Co więcej efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy. Istotna zaletą kwasu hialuronowego jest także stymulacja procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej. Nawet po całkowitym rozpuszczeniu się kwasu, efekt wypełnienia będzie utrzymywał się jeszcze jakiś czas na skutek zwiększenia ilości własnej tkanki budulcowej skóry.

Można go również stosować w zabiegach powiększania i modelowania ust oraz wolumetrii twarzy.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Po konsultacji ze specjalistą i ustaleniem przebiegu zabiegu, wybrany obszar jest dezynfekowany i znieczulany. 

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu cienką igłą w miejsce, które chcemy skorygować. Wprowadzony kwas nawilża, wypełnia i „unosi” skórę. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Niemniej jednak bezpośrednio po zabiegu może występować zaczerwienienie i obrzęk leczonego obszaru, które ustępuje do 72h po zabiegu. 

Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Efekty +Efekty -

Rezultaty zabiegu są widoczne od razu, ale dopiero po dwóch tygodniach uzyskuje się optymalny efekt.

Podanie kwasu hialuronowego łagodzi rysy twarzy, ale nie ogranicza mimiki. Czasami etapem poprzedzającym jego zastosowanie w likwidowaniu zmarszczek jest podanie toksyny bot.

Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, implanty na bazie żeli hialuronowych trzeba powtarzać, najczęściej co 6 -12 miesięcy. Palenie tytoniu, przesadne opalenie, poddawanie się zabiegom powodującym rozgrzewanie tkanek w miejscach aplikacji mogą znacznie skrócić 

Przeciwskazania +Przeciwskazania -

  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Opryszczka
  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Choroby autoimmulogiczne
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Stosowane produkty:

Filorga Art Filler Universal +Filorga Art Filler Universal -

Wypełniacze Art Filler Filorga z technologią Tri-Hyal

Zastosowana w gamie Art Filler technologia Tri-Hyal pozwala na niezwykle precyzyjną aplikację kwasu, osiągnięcie bardzo naturalnego, pozbawionego sztuczności efektu odmłodzenia i krótki „down time”, czyli czas rekonwalescencji po zabiegu. Naukowcy z Laboratoires Filorga uzyskali to łącząc wolne cząsteczki kwasu hialuronowego z różnymi długościami łańcuchów kwasu zmodyfikowanego. Dzięki temu udało się to, co do tej pory było trudne do osiągnięcia: innowacyjne preparaty Art Filler nie tylko idealnie się rozprowadzają, ale też pozostają w miejscach podania. Specjaliści podkreślają ich „przewidywalność”, co oznacza, że preparaty nie przemieszczają się w skórze i nie powodują efektów ubocznych. Badania kliniczne prowadzone przy użyciu aparatury medycznej (profilomertii i ultrasonografii wysokiej częstotliwości) udowodniły, że wypełniacze Art Filler nie powodują powstawania ziarniniaków i ognisk zapalnych. Wysoką jakość preparatów i ich bezpieczeństwo gwarantuje biologicznie czysty kwas hialuronowy.

Wypełniacze Art Filler oprócz zaawansowanej technologii i naturalnego efektu odmładzania wyróżnia także wyjątkowa trwałość. Zaawansowane badania kliniczne prowadzone jeszcze przed wprowadzeniem preparatów na rynek, potwierdziły spektakularną skuteczność produktów, ich trwałość wynoszącą aż 18 miesięcy i wyjątkową tolerancję w skórze.

Filorga Art Filler Universal

Preparat, który wygładza średniogłębokie i głębokie zmarszczki.

Ialugen promiss +Ialugen promiss -

Ialugen promiss

 

 

Stylage (S, M, L) +Stylage (S, M, L) -

Stylage (S, M, L)

to preparat w skład, którego wchodzi usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego oraz przeciwutleniacze (mannitol, sorbitol). Wstrzykiwany w powierzchniową lub średnią warstwę skóry właściwej bądź w czerwień wargową powoduje zwiększenie objętości tkanek i wypełnienie korygowanej zmarszczki lub defektu skórnego.


Wskazania:

  • wypełnianie zmarszczek średnich i głębokich poprzez iniekcję w średnią lub głęboką warstwę skóry właściwej.
  • modelowanie konturu i powiększania ust.
  • odmładzanie rąk


Utrzymywanie się efektu:
 12 miesięcy