Zabiegi | Menu

Karboksyterapia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj). Ciemne cienie pod oczami widoczne na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach.

 • Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnia już istniejące, a co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa.
 • Jest wiele czynników odpowiedzialnych za nieprawidłową pracę sieci naczyń krwionośnych, jedną z nich jest dysfunkcja układu krążenia krwi w okolicy dolnej powieki powodująca wystąpienie ciemnych i nieestetycznych cieni pod oczami.
 • Zatłoczone kapilary powodują, iż przepływ krwi zwalnia, gromadząc się w danym obszarze. Cienka skóra dolnej powieki ukazuje to jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami.
 • Mikrokrążenie, zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, a w efekcie cienie pod oczami zostają zredukowane.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 w okolice oczu. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które natychmiast zanikają. Sam zabieg przebiega sprawnie i daje spektakularne efekty.

Efekty +Efekty -

Zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą karboksyterapiiBadania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja) oraz rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja). W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok. 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPYTM wykazują bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.

CIENIE POD OCZAMI ZMNIEJSZONE DO 90%

W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Ponadto badania kliniczne wskazują na 56% redukcję zmarszczek pod oczyma. Na skutek zabiegu dochodzi w tym obszarze do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Skóra staje się bardziej jędrna.

Zabiegi Carboxytherapy TM są jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach w odstępach 10-14 dniowych.

Stosowane urządzenie +Stosowane urządzenie -

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Funkcja podgrzewania gazu sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny.

 • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu;
 • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka;
 • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu;
 • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu;
 • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii;
 • Podgrzewanie gazu;
 • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2;
 • Tryb manualny.