Zabiegi | Menu

Kwas hialuronowy

Szczegółowe informacje dotyczące kwasu hialuronowego i zabiegów z jego wykorzystaniem znajdują się w dziale "Wypełnianie zmarszczek i bruzd" (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Kwas hialuronowy w zabiegach wolumetrycznych służy do przywracania tkankom ich właściwej objętości i pozwala na modelowanie owalu twarzy. Usieciowany kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej biokompatybilności doskonale nadaje się również do innych zabiegów, takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd, powiększanie i  modelowanie ust. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Po ustaleniu zakresu korekcji tkanek oraz po znieczuleniu leczonego obszaru, lekarz dokonuje podskórnej iniekcji kwasu hialuronowego igłą lub kaniulą. Tak wprowadzony preparat jest niewyczuwalny i nie zmienia swojego położenia przy czym w naturalny sposób modeluje i przywraca objętość skórze twarzy. Efekt jest natychmiastowy, można go porównać do liftingu, jednak daje znacznie naturalniejsze I bardziej zadowalające efekty. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie jest inwazyjny. Do wolumetrii wykorzystywany jest specjalny rodzaj kwasu hialuronowego o większej gęstości niż w przypadku tego stosowanego do redukcji zmarszczek.

Po zabiegu +Po zabiegu -

Zabieg wolumetrii trwa ok. 30 minut. Zabieg jest pełni bezpieczny i nie wymaga rezygnowania z codziennych obowiązków, jednak występuje po nim zaczerwienienie I delikatne pobolewanie w miejscach iniekcji, które na ogół ustępują w przeciągu dwóch dni od zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać słońca, siłowni czy sauny. Nie należy nadmiernie masować, dotykać okolic twarzy, na których był przeprowadzany zabieg. Wolumetrię można łączyć z innymi odmładzającymi zabiegami, np. z toksyną bot.

 

Efekt +Efekt -

 • Wysmuklenie twarzy
 • Redukcja tzw. "chomików
 • Poprawa owalu twarzy
 • Zaokrąglenie policzków
 • Spłycenie zmarszczek
 • Poprawa napięcia i nawilżenia skóry twarzy

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 m-cy, w zależności od zastosowanego preparatu i właściwości skóry.

 

Przeciwwskazania +Przeciwwskazania -

 • Łuszczyca i bielactwo
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Cukrzyca
 • Ciąża i karmienie piersią nowotwory i choroby autoimmulogiczne
 • Epilepsja
 • Opryszczka i stany zapalne skóry
 • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych

W przypadku chorób lub przyjmowanych antybiotyków, które nie znalazły się na tej liście – prosimy o dodatkową konsultację i podanie nazw stosowanych preparatów.

Stosowane produkty:

Filorga Art Filler Volume +Filorga Art Filler Volume -

Wypełniacze Art Filler Filorga z technologią Tri-Hyal

Zastosowana w gamie Art Filler technologia Tri-Hyal pozwala na niezwykle precyzyjną aplikację kwasu, osiągnięcie bardzo naturalnego, pozbawionego sztuczności efektu odmłodzenia i krótki „down time”, czyli czas rekonwalescencji po zabiegu. Naukowcy z Laboratoires Filorga uzyskali to łącząc wolne cząsteczki kwasu hialuronowego z różnymi długościami łańcuchów kwasu zmodyfikowanego. Dzięki temu udało się to, co do tej pory było trudne do osiągnięcia: innowacyjne preparaty Art Filler nie tylko idealnie się rozprowadzają, ale też pozostają w miejscach podania. Specjaliści podkreślają ich „przewidywalność”, co oznacza, że preparaty nie przemieszczają się w skórze i nie powodują efektów ubocznych. Badania kliniczne prowadzone przy użyciu aparatury medycznej (profilomertii i ultrasonografii wysokiej częstotliwości) udowodniły, że wypełniacze Art Filler nie powodują powstawania ziarniniaków i ognisk zapalnych. Wysoką jakość preparatów i ich bezpieczeństwo gwarantuje biologicznie czysty kwas hialuronowy.

Wypełniacze Art Filler oprócz zaawansowanej technologii i naturalnego efektu odmładzania wyróżnia także wyjątkowa trwałość. Zaawansowane badania kliniczne prowadzone jeszcze przed wprowadzeniem preparatów na rynek, potwierdziły spektakularną skuteczność produktów, ich trwałość wynoszącą aż 18 miesięcy i wyjątkową tolerancję w skórze.

Art Filler Volume

Preparat, który nadaje objętość i przywraca naturalną wolumetrię twarzy.

Ialugen promiss +Ialugen promiss -

Ialugen promiss

 

 

Stylage L, XL +Stylage L, XL -

Stylage L, XL

To żel stworzony na bazie kwasu hialuronowego w syntezie z naturalnymi antyoksydantami. Zawarte przeciwutleniacze - sorbitol i mannitol mają silne działanie przeciwrodnikowe, tj. opóźniają znacznie degenerację kwasu hialuronowego - efekt zabiegów jest znacznie dłuższy i trwalszy.
Wykorzystana została tu innowacyjna technologia IPN_LIKE, tj. wzajemnie przenikających się nici polimerowych, które gwarantuje dużą plastyczność produktu, a także idealne rozmieszczenie preparatu w warstwach skóry. Dzięki temu zabiegi z wykorzystaniem Stylage L, XL zapewniają naturalny i długotrwały efekt odmłodzenia skóry twarzy.

 Zastosowanie

 • Wypełnienie ubytków tkanki podskórnej
 • korekcja wolumetryczna skóry twarzy, kości policzkowych
 • podniesienie owalu twarzy