Zabiegi | Menu

Karboksyterapia

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów karboksyterapii znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Sposób wykonania zabiegu
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 w miejscu występowania blizn. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które natychmiast zanikają. Sam zabieg przebiega sprawnie i daje spektakularne efekty.
Redukując blizny nie ma znaczenia fototyp skóry oraz pora roku (możliwość wykonywania również latem). Terapia nie wymaga również rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu powraca do normalnego trybu życia. Zaaplikowany śródskórnie w obszar zabiegowy dwutlenek węgla powoduje syntezę kolagenu i elastyny na skutek wzmożonego przepływu krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany pod warstwę powierzchniową blizny powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja kwriobiegu.

Efekty +Efekty -

Efekty
Eliminacja blizn jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu.
Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas gdy zabiegi przeprowadza się w równych odstępach czasu. Zwykle 8-10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

Stosowane urządzenie

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 +CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 -


CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Funkcja podgrzewania gazu sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny.

  • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu;
  • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka;
  • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu;
  • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu;
  • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii;
  • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2;
  • Tryb manualny.