Zabiegi | Menu

Mezoterapia mikroigłowa

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem derma rollerów medycznych znajdują się w dziale Odmłodzenie skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą medycznego derma rollera polega na intensywnym, bardzo gęstym nakłuwaniu skóry, którą chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Odpowiednio głębokie i zagęszczone stymulują one naturalne reakcje samoodnowy skóry.
Derma rollery, oprócz okolic oczu, mogą być stosowane praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Derma rollery mogą być stosowane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Przed zabiegiem skóra poddana zabiegowi jest znieczulana miejscowa kremem Emla. Sam zabieg rewitalizacji okolic oczu za pomocą medycznego derma rollera polega na intensywnym, bardzo gęstym nakłuwaniu skóry, którą chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Odpowiednio głębokie i zagęszczone stymulują one naturalne reakcje samoodnowy skóry.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Derma rollery mogą być stosowane przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Po zabiegu +Po zabiegu -

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii mikroigłowej należy delikatnie dbać obszar skóry, który był jemu poddany. Przez pierwszą dobę nie wolno korzystać z saun, solarium, ani opalać się na świeżym powietrzu. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, lekkie pieczenie, może wystąpić również łuszczenie się naskórka, drobne wypryski wskazujące na samooczyszczanie się skóry, lekkie opuchnięcie.
Objawy te zależą od długości igieł oraz indywidualnych preferencji skóry, mogą utrzymywać się od 2 (najpłytsze nakłucia) dni do 14 (najgłębsze nakłucia) .

Efekty +Efekty -


Zastosowanie derma rollera zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów z zastosowaniem derma rollera skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi na grzbietach rąk ujędrniają skórę, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że żyły i ścięgna stają się mniej widoczne. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Efekty zabiegu derma rollerem medycznym widoczne są dopiero po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Stosowane produkty:

Derma roller DNS bioGenesis +Derma roller DNS bioGenesis -

Derma roller DNS bioGenesisDerma roller DNS to urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, które stanowi ciekawą alternatywę dla zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Jest to niewielki wałeczek pokryty cienkimi mikro-igiełkami o dużym zagęszczeniu (192 igły na wałku).
Derma roller DNS wytwarza w skórze kanaliki – mikrouszkodzenia – powodując tym samym zwiększenie wytwarzania kolagenu i elastyny, co sprawia, że nasza skóra ulega regeneracji. Powoduje rozluźnienie połączeń między komórkami naskórka z jednoczesnym pobudzeniem żywych warstw skóry.

Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi ipobudzeniu fibroblastów. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki.