Zabiegi | Menu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia iniekcyjna (lub inaczej: igłowa) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W leczeniu cellulitu polega ona na wstrzykiwaniu do tkanki podskórnej dedykowanych, specjalistycznych preparatów zawierających w swym składzie substancje o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym. Są to najczęściej L-karnityna, fosfatydylocholina i hialuronidaza. Niszczą one komórki tłuszczowe i „rozbijają” cellulit. Inne składniki zawarte w tych preparatach mają także za zadanie likwidację zastoju limfatycznego, stymulację metabolizmu oraz poprawienie lokalnego ukrwienia.
Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także – poza leczeniem cellulitu – w odmłodzeniu skóry, likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Mezoterapia iniekcyjna w przypadku cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji leczniczych bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Podaje się je metodą punktowych wstrzyknięć na głębokość 2-6 mm, co kilka centymetrów.
Mezoterapia cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że dedykowane leki podawane są głębiej, do warstwy podskórnej tkanki tłuszczowej.

Efekty +Efekty -


Mezoterapia iniekcyjna likwiduje objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry. Przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę. Przy bardziej zaawansowanych zmianach uzyskuje się wyraźne osłabienie efektu „skórki pomarańczowej˝ oraz gładszą powierzchnię skóry.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Stosowane produkty:

Dermaheal LL +Dermaheal LL -

Dermaheal LLDermaheal LL to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej preparat do mezoterapii igłowej o działaniu lipolitycznym i antycellulitowym. Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe i rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Może być stosowany na całe ciało, a także przy redukcji podbródka, przywracając napięty owal twarzy.
Główne wskazania do zastosowania preparatu Dermaheal LL to leczenie cellulitu oraz miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej.

Dermaheal LL zawiera w swoim składzie L-karnitynę, fosfatydylocholinę, peptydy, aminokwasy, witaminy i minerały.