Zabiegi | Menu

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. 

Kwas hialuronowy w ludzkiej skórze występuje w postaci biopolimeru i wraz z kolagenem stanowi jej główny składnik. Aż połowa kwasu hialuronowego, który znajduje się w ludzkim organizmie, jest zlokalizowana w skórze właściwej oraz przestrzeni międzykomórkowej.

Hialuronian odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Dlatego wiele odmładzających i rewitalizujących zabiegów polega na uzupełnianiu niedoboru kwasu hialuronowego w skórze. 

Usieciowany kwas hialuronowy stosuje się w celu wypełniania bruzd i zmarszczek, modelowania twarzy i przywracania jej właściwych proporcji, modelowania nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełniania bruzd nosowo-wargowych i "linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo naturalne, skuteczne i niezwykle bezpieczne. Co więcej efekt zabiegu jest niemal natychmiastowy. Istotna zaletą kwasu hialuronowego jest także stymulacja procesu syntezy kolagenu w skórze właściwej. Nawet po całkowitym rozpuszczeniu się kwasu, efekt wypełnienia będzie utrzymywał się jeszcze jakiś czas na skutek zwiększenia ilości własnej tkanki budulcowej skóry.

Można go również stosować w zabiegach wolumetrii twarzy.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Przed zabiegiem najczęściej znieczula się miejscowo. 

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu cienką igłą w miejsce, które chcemy skorygować. Wprowadzony kwas nawilża, wypełnia i „unosi” skórę. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają.

Do zabiegu wykorzystuje się cienkie igły, co zmniejsza doznania bólowe. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a jego rezultaty są widoczne natychmiast. Bezpośrednio po nim pacjent może wrócić do swoich aktywności.

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego ok. 40 min przed zabiegiem. Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki o pojemności i bardzo cienkiej igły 30G 1/2. W zależności od potrzeb pacjenta można:

 • zwiększyć objętość wargi czerwonej
 • modelować kontur ust
 • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust

Usta można skutecznie wymodelować i odświeżyć w taki sposób, aby nikt nie poznał, że były poddane zabiegowi. Można je również powiększyć tak, aby efekt zabiegu był bardzo wyraźny.

Efekty +Efekty -

Efekty zabiegu są natychmiastowe i bardzo naturalne. Uzyskać można powiększenie ust, podkreślenie ich konturu, korektę asymetrii, przywrócenie właściwe proporcji warg oraz uniesienie kącików ust. Zabieg pozwala uzyskać również na odświeżenie, nawodnienie i rewitalizację ust.

Działanie kwasu hialuronowego jest w pełni odwracalne. Utrzymuje się średnio przez ok. 8-10 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta. Po upływie tego czasu stopniowo zanika. 

Przeciwskazania +Przeciwskazania -

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Opryszczka w stanie aktywnym,
 • problemy z zakresu chorób autoimmnologicznych
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych
 • nadwrażliwość na substancję kwasu hialuronowego

Stosowane produkty:

Filorga Art Filler Universal +Filorga Art Filler Universal -

Wypełniacze Art Filler Filorga z technologią Tri-Hyal

Zastosowana w gamie Art Filler technologia Tri-Hyal pozwala na niezwykle precyzyjną aplikację kwasu, osiągnięcie bardzo naturalnego, pozbawionego sztuczności efektu odmłodzenia i krótki „down time”, czyli czas rekonwalescencji po zabiegu. Naukowcy z Laboratoires Filorga uzyskali to łącząc wolne cząsteczki kwasu hialuronowego z różnymi długościami łańcuchów kwasu zmodyfikowanego. Dzięki temu udało się to, co do tej pory było trudne do osiągnięcia: innowacyjne preparaty Art Filler nie tylko idealnie się rozprowadzają, ale też pozostają w miejscach podania. Specjaliści podkreślają ich „przewidywalność”, co oznacza, że preparaty nie przemieszczają się w skórze i nie powodują efektów ubocznych. Badania kliniczne prowadzone przy użyciu aparatury medycznej (profilomertii i ultrasonografii wysokiej częstotliwości) udowodniły, że wypełniacze Art Filler nie powodują powstawania ziarniniaków i ognisk zapalnych. Wysoką jakość preparatów i ich bezpieczeństwo gwarantuje biologicznie czysty kwas hialuronowy.

Wypełniacze Art Filler oprócz zaawansowanej technologii i naturalnego efektu odmładzania wyróżnia także wyjątkowa trwałość. Zaawansowane badania kliniczne prowadzone jeszcze przed wprowadzeniem preparatów na rynek, potwierdziły spektakularną skuteczność produktów, ich trwałość wynoszącą aż 18 miesięcy i wyjątkową tolerancję w skórze.

Filorga Art Filler Universal

Preparat, który wygładza średniogłębokie i głębokie zmarszczki.

Ialugen promiss +Ialugen promiss -

Ialugen promiss

 

 

Stylage Lips, S oraz M +Stylage Lips, S oraz M -

Stylage Lips, S oraz M

to preparat w skład, którego wchodzi usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego oraz przeciwutleniacze (mannitol, sorbitol). Wstrzykiwany w powierzchniową lub średnią warstwę skóry właściwej bądź w czerwień wargową powoduje zwiększenie objętości tkanek i wypełnienie korygowanej zmarszczki lub defektu skórnego.


Wskazania:

 • wypełnianie zmarszczek średnich i głębokich poprzez iniekcję w średnią lub głęboką warstwę skóry właściwej.
 • modelowanie konturu i powiększania ust.
 • odmładzanie rąk


Utrzymywanie się efektu:
 12 miesięcy