Zabiegi | Menu

Aqualyx

 

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancją jest deoksycholan sodu. Aqualyx przenika z łatwością przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podany w większych ilościach powoduje rozluźnienie struktury błon i w efekcie ich rozerwanie. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej wywołuje rozpad nagromadzonych w niej trójglicerydów. Następnie wraz z powstałymi lipoproteinami jest transportowana do wątroby. Tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i ich wydalenie z organizmu.

 

Wskazania +Wskazania -

KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU? Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety. UWAGA! Aqualyx nie jest preparatem odchudzającym!

Obszar +Obszar -

Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak: kończyny górne – w okolicy tricepsu fałdy na plecach (poniżej żeber) brzuch biodra „bryczesy” okolica podpośladkowa wewnętrzna strona ud wewnętrzna strona kolan podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy pseudoginekomastia męska tłuszczaki bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

 

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU W DOMU: Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. W GABINECIE: Przed zabiegiem specjalista zbiera wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób. Następnie wykonuje dokumentację fotograficzną i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi. ZABIEG Zabieg AQUALYX polega na podaniu preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i trwa około 30 minut.

 

Po zabiegu+Po zabiegu -

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Możliwe objawy uboczne: zaczerwienienie skóry obrzęk siniaki uczucie dyskomfortu w miejscu podania świąd, pieczenie Objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilu dni.

 

Efekty +Efekty -

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Efekty, jakie otrzymujemy po zabiegu to utrata 2-4 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy zwykle 1-2 zabiegów. Jeżeli natomiast tkanka tłuszczowa jest grubsza, ilość zabiegów jest większa. Satysfakcjonujący efekt uzyskujemy zazwyczaj po 3 – 4 zabiegach wykonywanych w odstępach co 3 – 4 tygodnie. Jest to oczywiście bardzo indywidualna sprawa.

 

Przeciwwskazania +Przeciwwskazania-

Ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew. - choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero.