Zabiegi | Menu

Karboksyterapia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!
Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Zabieg karboksyterapii polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji dwutlenkiem węgla za pomocą urządzeni CARBOXYTHERAPY DUAL MC2. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.
Kosmetolog precyzyjnie podaje kontrolowane dawki CO2 w oparciu o stan zdrowia pacjenta i procedury zabiegowe. Dwutlenek węgla równomiernie rozchodzi się pod skóra głowy, rozszerzając miejscowo naczynia krwionośne oraz tworząc nowe, tym samym poprawiając lokalne mikrokrążenie. Brodawka włosa zaopatrzona jest w naczynia krwionośne, które pod wpływem CO2 zostają rozszerzone, dotlenione oraz odżywione, co w konsekwencji powoduje wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.
Podanie CO2 jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie, co powoduje określoną pozytywną odpowiedź immunologiczną organizmu.

Efekty +Efekty -


Stymulacja wzrostu włosów za pomocą za pomocą karboksyterapiiMiejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.

Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.
Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi powtarza się w regularnych odstępach czasu. Zwykle 10-20 zabiegów w serii co 7-10 dni.

 

 

WYPADANIE WŁOSÓW ZMNIEJSZONE O 77%

Po zabiegu +Po zabiegu -

Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się efekt popcornu (do ok. 3 min.).
Rumień pojawia się po ok. 3 min., który utrzymuje się do ok. 15, w zależności od uwarunkowań może utrzymywać się dłużej.
Do 12h po zabiegu nie należy myć głowy, korzystać z sauny i wykonywać intensywnych ćwiczeń.

Stosowane urządzenie:

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 +CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 -


CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Funkcja podgrzewania gazu sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny.

  • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu;
  • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka;
  • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu;
  • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu;
  • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii;
  • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2;
  • Tryb manualny.