Zabiegi | Menu

Bot-ox (toksyna bot.)

Toksyna bot. to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną bot. typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat.

Jego działanie polega na tym, że blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a zatem zlikwidowanie zmarszczek.
Azzalure jest obecnie jednym z najpopularniejszych produktów służących do redukcji zmarszczek mimicznych. Skutecznie łagodzi pracę mięśni, dzięki czemu oko odzyskuje młody i świeży wygląd. Zabieg sprawdza się również w przypadku młodych osób, u których zmarszczki spowodowane są zbyt silną mimiką twarzy.

Przebieg zabiegu +Przebieg zabiegu -

Zabieg polega na miejscowym obustronnym wstrzyknięciu preparatu toksyny bot. bardzo cienką igłą do mięśni żwaczy. Rozluźnienie tych mięśni ogranicza mimowolne niekontrolowane zaciskanie zębów i zgrzytanie nimi, zarówno w nocy, jak i w ciągu dnia.
Cała procedura jest, wbrew pozorom, mało inwazyjna, bezpieczna i bezbolesna. Trwa od 10 do 15 minut.

Efekty +Efekty -


Zabieg z zastosowaniem toksyny bot. jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bruksizmu.

Stosowane produkty:

Azzalure +Azzalure -

Azzalure

Azzalure to preparat toksyny bot. typu A. Jego działanie polega na blokowaniu przewodzenia impulsów z nerwów do mięśni, co prowadzi do miejscowego osłabienia ich działania. Wykorzystywane jest to m.in. w usuwaniu zmarszczek mimicznych oraz leczeniu bruksizmu i migreny. Podany śródskórnie blokuje czynność gruczołów potowych, co pozwala na jego zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości. Producent: Ipsen / Galderma.