Zabiegi | Menu

Bot-ox (toksyna bot.)

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem toksyny bot. znajdują się w dziale Usuwanie zmarszczek mimicznych (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Toksynę bot. w rewitalizacji okolic oczu wykorzystuje się w celu likwidacji zmarszczek mimicznych w zewnętrznych kącikach oczu (tzw. kurzych łapek) oraz zmarszczek znajdujących się pod okiem, na dolnej powiece. Za pomocą toksyny możliwe jest również uniesienie brwi, co pozwala na bardzo korzystne „otwarcie” oka.
Zastosowanie toksyny bot. do redukcji tzw. kurzych łapek jest podstawą do ich późniejszego liniowego wypełnienia za pomocą preparatów zawierających kwas hialuronowy.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

Do zabiegu używa się strzykawki jednorazowej z niezwykle cienką igłą. Za jej pomocą preparat zostaje wstrzyknięty we wcześniej wybrane i odpowiednio oznaczone przez specjalistę miejsca. W zależności od ilości miejsc, w których będziemy redukowali zmarszczki całość zabiegu trwa od kilku do kilkunastu minut. Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pacjenci odczuwają jedynie ból porównywalny z ugryzieniem komara. Nie stosuje się więc znieczuleń miejscowych, choć w niektórych sytuacjach dla komfortu pacjenta używany jest specjalny krem łagodzący nieco nieprzyjemności związane z iniekcją.

Po zabiegu +Po zabiegu -


Zabieg jest mało inwazyjny jednak zalecane są pewne środki ostrożności bezpośrednio po nim. Do 5 godzin po wstrzyknięciu preparatu powinniśmy unikać wysiłku fizycznego. Nie powinniśmy także naciskać miejsc wstrzyknięcia toksyny bot., oraz do około 4 godzin po zabiegu kategorycznie unikać pochylania głowy w dół. Takie postępowanie gwarantuje najlepszy możliwy efekt terapii.

Efekty +Efekty -

 
Pierwsze objawy działania toksyny bot. widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu. Pełny efekt pojawia się po ok. 14 dniach. Efekt działania toksyny bot. utrzymuje się ok 4-6 miesięcy lub dłużej, okres ten jest indywidualny i zależy od intensywności mimiki oraz wielkości mięśni twarzy.