Zabiegi | Menu

Osocze bogatopłytkowe

osocze bogatopłytkoweOsocze bogatopłytkowe (ang. Platelet-rich plasma, w skrócie PRP) – preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi obwodowej pobranej od pacjenta, który zawiera zwiększoną ilość płytek krwi. Zawiera ono liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne w zabiegach upiększających twarz. Zabieg ten znany jest również jako wampirzy lifting.

Czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi znajdujących się w osoczu przyspieszają dzielenie, rozwój i różnicowanie się komórek. Stymulują komórki macierzyste oraz fibroblasty znajdujące się w skórze i pobudzają tworzenie się kolagenu oraz macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na tworzenie nowych naczyń krwionośnych i poprawę mikrokrążenia. Czynniki wzrostu inicjują i przyśpieszają procesy regeneracji i odbudowy skóry, promując gojenie się i naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Zabieg trwa ok. 60 minut i kosztuje od 950 do 2000 zł.

Jest to alternatywa dla kobiet, które obawiają się nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub z różnych powodów medycznych nie mogą lub nie chcą poddać operacji plastycznej w celu likwidacji zmarszczek.http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/wampirzy-lifting-czyli-terapia-osoczem-bogatoplytkowym_41607.html

Wskazania +Wskazania -

Mezoterapia za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczona dla wszystkich osób, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Obszar +Obszar -

Osocze możemy wykorzystywać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odżywienia i odmłodzenia skóry. Najczęściej ostrzykuje się powieki, twarz, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk. Bardzo często wykorzystuje się osocze w celu likwidacji blizn, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -

1. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.
2. Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.
3. Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry po wcześniejszym użyciu kremu znieczulającego.

Po zabiegu +Po zabiegu -

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkoweym należy delikatnie dbać o ten obszar skóry, który był jemu poddany. Przez pierwszą dobę nie wolno korzystać z saun, solarium, ani opalać się na świeżym powietrzu. Do dwóch tygodni po zabiegu nie można wykonywać innych zabiegów kosmetycznych na tym samym obszarze skóry, a także trzeba dbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.
Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa. Czasami pojawiają się niewielkie siniaki lub gródki, które znikają w ciągu kilku dni.

Efekty +Efekty -

Efektem zastosowania serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest poprawa elastyczności, struktury, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów oraz odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Skóra staje się lepiej ukrwiona, a procesy odnowy przebiegają w niej znacznie szybciej. W efekcie skóra staje się gładsza i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.
W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek skóry powoduje odrost większej ilości i mocniejszych włosów. Zabieg sprawdza się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn we wczesnej fazie łysienia.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w serii - przeważnie zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach co 1-3 miesiące. W przypadku blizn i rozstępów może być potrzebnych więcej zabiegów.
Spektrum zastosowania zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego [PRP] jest bardzo szerokie. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty zabiegowe polecamy terapie łączone z Karoboksyterapią, gdzie o 30% rośnie efektywność zabiegów w porównaniu z zabiegiem samym osoczem, a osoczem z karboksyterapią.

Przeciwskazania +Przeciwskazania -

 • Choroby krwi
 • HIV
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Niewyrównana cukrzyca
 • Stany ropne i zapalne
 • Stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • Trombocytopenia
 • Czynna infekcja
 • Nowotwory
 • Czynna infekcja
 • Zmiany wirusowe - opryszczka
 • Ciąża i laktacja

Stosowane produkty:

MesoPRP +MesoPRP -

MesoPRP to jednorazowe zestawy, do pobrania krwi pacjenta, odwirowania i pozyskania czterokrotnej koncentracji płytek krwi w osoczu z wykorzystaniem niewielkiej ilości krwi żylnej (16 ml).
Opakowanie zawiera kompletny zestaw do uzyskania osocza i każdy z elementów do pobrania, separowania osocza jest wyrobem medycznym i spełnia wymogi dyrektywy MDD 93/42/EWG UE oraz ustawy o wyrobach medycznych z dn. 20.05.2010 i tym samym oznaczone są znakiem CE, co jest gwarancją wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa produktu.