Zabiegi | Menu

Osocze bogatopłytkowe

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, które chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.
Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.
Osocze bogatopłytkowe podaje się śródskórnie techniką mezoterapii igłowej. Jednak preparatem, który się tutaj stosuje, w odróżnieniu od gotowego preparatu „z fiolki”, jest własne osocze pacjenta. Jest ono nie tylko gwarantem skuteczności, ale także wysokiego bezpieczeństwa terapii.
Zabieg stymulacji wzrostu włosów za pomocą osocza bogatopłytkowego polega na stosunkowo rzadkim (co ok. 2 cm) śródskórnym podawaniu niewielkich dawek osocza w owłosioną skórę głowy. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików, które mogą być widoczne przez kilka godzin. Nakłucia są mało bolesne.
Na zabieg pacjent powinien przyjść z umytą rano głową.

Efekty +Efekty -


Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów, a ich wypadanie stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.
Pełne efekty widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Zabiegi sprawdzają się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn, w szczególności we wczesnej fazie łysienia.

Stosowane produkty:

MesoPRP +MesoPRP -


MesoPRP to jednorazowe zestawy, do pobrania krwi pacjenta, odwirowania i pozyskania czterokrotnej koncentracji płytek krwi w osoczu z wykorzystaniem niewielkiej ilości krwi żylnej (16 ml).
Opakowanie zawiera kompletny zestaw do uzyskania osocza i każdy z elementów do pobrania, separowania osocza jest wyrobem medycznym i spełnia wymogi dyrektywy MDD 93/42/EWG UE oraz ustawy o wyrobach medycznych z dn. 20.05.2010 i tym samym oznaczone są znakiem CE, co jest gwarancją wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa produktu.