Zabiegi | Menu

Karboksyterapia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie estetycznej!
Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów z wykorzystaniem karboksyterapii znajdują się w dziale Rewitalizacja skóry (żeby przeczytać: kliknij tutaj).

Sposób wykonania zabiegu +Sposób wykonania zabiegu -


Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2) przy użyciu urządzenia CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 w miejscu występowania rozstępów. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i cienkie linie, które natychmiast zanikają. Sam zabieg przebiega sprawnie i daje spektakularne efekty.
Redukując rozstępy nie ma znaczenia fototyp skóry oraz pora roku (możliwość wykonywania również latem). Terapia nie wymaga również rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu powraca do normalnego trybu życia. Zaaplikowany śródskórnie w obszar zabiegowy dwutlenek węgla powoduje syntezę kolagenu i elastyny na skutek wzmożonego przepływu krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
Proces usuwania rozstępów zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja kwriobiegu.

Efekty +Efekty -


Eliminacja rozstępów jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu.
Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas gdy zabiegi przeprowadza się w równych odstępach czasu. Zwykle 8-10 zabiegów w odstępach dwutygodniowych.

ROZSTĘPY ZMNIEJSZONE DO 97%

Stosowane urządzenie:

CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 +CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 -


CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2 jest medycznym urządzeniem (CE Medyczne) wykorzystującym innowacyjne rozwiązania w zakresie karboksyterapii. Jako jedyne na rynku umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego, kontrolowanego zabiegu karboksyterapii przy jednoczesnym podawaniu osocza bogatopłytkowego lub wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej. Funkcja podgrzewania gazu sprawia, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i praktycznie nieodczuwalny.

  • Pneumatyczny pistolet umożliwiający szybkie i precyzyjne podawanie CO2;
  • Synergiczne oddziaływanie karboksyterapii i mezoterapii w jednym zabiegu;
  • Bezpieczeństwo i kontrola – zawsze ściśle określona dawka;
  • Łatwa i szybka iniekcja dzięki zastosowaniu pneumatycznego pistoletu;
  • Bezbolesne zabiegi dzięki podgrzewaniu gazu;
  • Nowoczesne urządzenie w innowatorski sposób łączące wszystkie zalety karboksyterapii;
  • Tryb manualny.