Zabiegi | Menu

Usuwanie cellulitu i lokalnych złogów tkanki tłuszczowej

Cellulit to problem, z którym boryka się ponad 85% kobiet na całym świecie. Sprzyja mu niewłaściwa dieta i brak ruchu.

Właściwa medyczna nazwa cellulitu to lipodystrofia – termin ten oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Usuwanie cellulitu i lokalnych złogów tkanki tłuszczowejCellulit pojawia się po okresie dojrzewania, a jego efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry, przypominająca skórkę pomarańczy. Najczęściej dotyka takich partii ciała, jak uda, pośladki, ramiona oraz brzuch, stając się przyczyną kompleksów i braku poczucia atrakcyjności. Na skórze tych partii ciała mogą być także widoczne guzki i zgrubienia, które czasami powodują ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt. Powodowane są najprawdopodobniej głównie przez nadmiar estrogenów w organizmie. Inne częste czynniki predysponujące do powstania cellulitu to brak ruchu oraz dieta z dużą zawartością tłuszczu, soli i cukru. Ważną rolę odgrywają także czynniki genetyczne (dziedziczne). Cellulit może, choć znacznie rzadziej, występować u mężczyzn.
Cellulit rozwija się przez wiele lat, a jego leczenie jest procesem trudnym i długotrwałym. Dlatego najlepiej rozpocząć je jak najwcześniej, już w pierwszym stadium.
Również miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, który nie poddaje się diecie i ćwiczeniom, jest problemem wielu osób i może dotyczyć różnych rejonów ciała. Najczęściej oporny na spalanie tłuszcz gromadzi się na udach, brzuchu, biodrach, pod pośladkami, na kolanach, ramionach, plecach oraz na podbródku.
W walce z tzw. pomarańczową skórką oraz nadmiarem zlokalizowanej tkanki tłuszczowej masaże, kremy oraz ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające, dlatego warto rozważyć poddanie się zabiegowi mezoterapii oraz karboksyterapii.

Wskazania +Wskazania -

Zabiegi mające na celu likwidację cellulitu polecane są wszystkim osobom, którzy skarżą się na ten problem.

Zabiegi mające na celu likwidację miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej polecane są osobom, które pragną pozbyć się podwójnego podbródka, fałdów tłuszczu na brzuchu, tłuszczu na udach, biodrach i pośladkach, fałdów tłuszczu na plecach, nad kolanami oraz nadmiaru tłuszczu wokół pach i na ramionach

Obszar zabiegu +Obszar zabiegu -


W przypadku cellulitu najczęściej są to uda, biodra, pośladki i ramiona.
W przypadku lokalnych złogów tłuszczu zabiegowi poddawany jest podbródek, brzuch, uda, biodra, pośladki, kolana, ramiona i plecy.

Promocje i ceny +Promocje i ceny -

Oferujemy rabaty na serie zabiegów. Ceny poszczególnych zabiegów już od 50zł. Szczegółowe informacje w cenniku.

Polecane zabiegi: