Usuwanie cellulitu i lokalnych złogów tkanki tłuszczowej
Cellulit to problem, z którym boryka się ponad 85% kobiet na całym świecie. Sprzyja mu niewłaściwa dieta i brak ruchu.
Właściwa medyczna nazwa cellulitu to lipodystrofia – termin ten oznacza nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które występuje razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit pojawia się po okresie dojrzewania, a jego efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry, przypominająca skórkę pomarańczy. Najczęściej dotyka takich partii ciała, jak uda, pośladki, ramiona oraz brzuch, stając się przyczyną kompleksów i braku poczucia atrakcyjności. Na skórze tych partii ciała mogą być także widoczne guzki i zgrubienia, które czasami powodują ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt. Powodowane są najprawdopodobniej głównie przez nadmiar estrogenów w organizmie. Inne częste czynniki predysponujące do powstania cellulitu to brak ruchu oraz dieta z dużą zawartością tłuszczu, soli i cukru. Ważną rolę odgrywają także czynniki genetyczne (dziedziczne). Cellulit może, choć znacznie rzadziej, występować u mężczyzn.
Cellulit rozwija się przez wiele lat, a jego leczenie jest procesem trudnym i długotrwałym. Dlatego najlepiej rozpocząć je jak najwcześniej, już w pierwszym stadium.
Również miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej, który nie poddaje się diecie i ćwiczeniom, jest problemem wielu osób i może dotyczyć różnych rejonów ciała. Najczęściej oporny na spalanie tłuszcz gromadzi się na udach, brzuchu, biodrach, pod pośladkami, na kolanach, ramionach, plecach oraz na podbródku.
W walce z tzw. pomarańczową skórką oraz nadmiarem zlokalizowanej tkanki tłuszczowej masaże, kremy oraz ćwiczenia mogą okazać się niewystarczające, dlatego warto rozważyć poddanie się zabiegowi mezoterapii oraz karboksyterapii.
Polecane zabiegi:
- Kriolipoliza Cooltech
- Fala akustyczna - Storz Medical
- Hifu
- Radiofrekwencja frakcyjna i mikroigłowa
- Mezoterapia igłowa
- Lipoliza
- Karboksyterapia